Zagłębie poleciało na zgrupowanie do Turcji

Piłka nożna
Zagłębie poleciało na zgrupowanie do Turcji
fot. PAP

Piłkarze grającego w ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin wyjechali w piątek na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji. Podopieczni trenera Piotra Stokowca mają w planach rozegranie tam czterech sparingów.

Ekipa Zagłębia najpierw autokarem pojechała do Berlina, a stamtąd poleciała do Turcji. Zespół trenera Stokowca będzie zakwaterowany w tym samym ośrodku, co rok temu. Wówczas po zimowych przygotowaniach lubinianie świetnie spisali się w lidze i na koniec sezonu zajęli trzecie miejsce. W Zagłębiu wierzą, że baza treningowa w Belek ponownie przyniesie im szczęście i na koniec rozgrywek znowu będą mogli cieszyć się z wywalczenia miejsca dającego prawo gry w europejskich pucharach.

 

Do Turcji nie poleciał Deimantas Petravicius. Klub poinformował, że Litwin został w Lubinie, gdzie będzie przechodził rehabilitację po urazie. Skrzydłowy do Zagłębia trafił latem z angielskiego Nottingham Forest i jak na razie rozegrał zaledwie 24 minuty na boiskach ekstraklasy.

 

Lubinianie w Turcji mają rozegrać cztery sparingi, a rywalami będą: Terek Grozny, Dinamo Zagrzeb, FC Milsami Orhei i MTK Budapeszt. Do Polski Zagłębie wróci 3 lutego, a osiem dni później rozegra pierwszy mecz o ligowe punkty z Górnikiem Łęczna na wyjeździe.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze