Piszczek bohaterem Borussii Dortmund!

Łukasz Piszczek zdobył zwycięską bramkę dla Borussii Dortmund w meczu 17. kolejki Bundesligi przeciwko Werderowi Brema. Ekipa Polaka grała całą drugą połowę w przewadze jednego piłkarza, lecz do końca musiała drżeć o końcowy wynik.

Bundesliga wybudziła się z zimowego snu - w pierwszym meczu nowego roku Bayern pokonał na wyjeździe Freiburg 2:1. W sobotę do rywalizacji wróciły pozostałe ekipy. Od pierwszej minuty mogliśmy oglądać tylko jednego Polaka: Łukasza Piszczka. Na ławkach rezerwowych mecze zaczęli Jakub Błaszczykowski oraz Eugen Polanski.

Borussia Dortmund musiała radzić sobie bez Pierre'a Emericka Aubameyagna, lecz wydawało się, że bez większych problemów poradzi sobie z Werderem Brema. W piątej minucie bramkę zdobył Andre Schuerrle, a przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Jaroslav Drobny. To były jednak pozory, bo gospodarze zdołali wyrównać po trafieniu Fina Bartelsa. Na szczęście wicemistrzowie Niemiec mieli w swoim składzie Piszczka. Polak świetnie znalazł się w polu karnym i sprytnym lobem zapewnił swojej ekipie cenne trzy punkty.

W samej końcówce (89 minuta) na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. Wolfsburg prowadził wtedy 1:0 z Hamburgererem SV i ostatecznie taki wynik utrzymał się do końca. Kilka chwil na boisku otrzymał także Eugen Polanski, a jego Hoffenheim pokonało Augsburg 2:0.