PŚ w biathlonie: Horchler najlepsza, Hojnisz 22. w Anterselvie

Niemka Nadine Horchler zwyciężyła w Anterselvie w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata. To jej pierwsza wygrana w karierze. Jedyna startująca Polka Monika Hojnisz zajęła 22. miejsce.

Na drugiej pozycji uplasowała się triumfatorka czwartkowej rywalizacji na 15 km Laura Dahlmeier, rodaczka startującej z ostatnim, 30. numerem Horchler. Nigdy wcześniej sobotniej zwyciężczyni nie było na podium PŚ; w czerwcu Horchler skończy 30 lat. Trzecia była Czeszka Gabriela Koukalova.

Niespodziewana bohaterka rywalizacji na 12,5 km jako jedyna z czołówki nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy. Bardzo dobrze biegająca Dahlmeier miała jedną pomyłkę w pozycji leżącej, ale jeszcze przed czwartym strzelaniem (stojąc) była na prowadzeniu z kilkudziesięciosekundową przewagą nad rywalkami. Zaczęła jednak od dwóch niecelnych prób, a po dwóch rundach karnych spadła na czwartą pozycję. Liderką była wówczas Koukalova, jednak w biegu lepsze okazały się obie niemieckie zawodniczki.

Hojnisz leżąc myliła się za każdym razem w piątej próbie. Lepiej strzelała stojąc - jedno dodatkowe okrążenie. W efekcie była 22., ze stratą 1.23,1 do Horchler, chociaż jeszcze kilkaset metrów przed metą jej nazwisko widniało w drugiej dziesiątce.