AS Monaco z Glikiem rozbiło Lorient

Drużyna AS Monaco pewnie pokonała 4:0 FC Lorient w meczu 21. kolejki Ligue 1. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Valere Germain oraz Gabriel Boschilia. Całe spotkanie w barwach Monaco rozegrał reprezentant Polski Kamil Glik.

Monaco wyszło na prowadzenie w 24. minucie za sprawą trafienia Gabriela Boschilii. Brazylijczyk wykorzystał niefortunną interwencję golkipera i pewnie umieścił piłkę w siatce. Ten sam piłkarz już cztery minuty później podwyższył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą, a dokładniej w 37. minucie, drużynę FC Lorient dobił Valere Germain. 26-latek po przerwie po raz drugi wpisał się na listę strzelców wykorzystując zagranie Djibrila Sidibe.

W składzie AS Monaco całe spotkanie na środku obrony rozegrał Kamil Glik. Polak nie miał zbyt wiele pracy, a goście przez całe spotkanie oddali tylko trzy celne strzały.

AS Monaco zajmuje aktualnie 1. miejsce w tabeli Ligue 1 i ma dwa punkty przewagi nad Niceą oraz trzy punkty nad PSG. Lorient natomiast cały czas znajduje się na ostatnim miejscu.

AS Monaco - Lorient 4:0 (3:0)