Kolejny występ Linettego. Sampdoria przegrała i spadła w tabeli

UC Sampdoria, której barwy reprezentuje dwóch reprezentantów Polski - Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński przegrała na wyjeździe z Atalantą Bergamo 0:1. Linetty wyszedł w podstawowej "11", ale został zmieniony po przerwie, drugi z Polaków cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Klub z Genui spadł na 16. miejsce, Atalanta to obecnie szósta siła Serie A.

Linetty jest ważnym ogniwem w drużynie prowadzonej przez Marco Giampaoloniego. Szkoleniowiec stawia na piłkarza, dla którego niedzielny mecz był 19 w jego pierwszym sezonie we włoskiej ekstraklasie. Z kolei Bereszyński dopiero od niedawna jest graczem "Blucerchiati". Jak dotąd rozegrał jedno spotkanie przeciwko AS Romie w Pucharze Włoch (0:4).

Duży ścisk w tabeli dodatkowo motywował piłkarzy do jak najlepszej gry. Ewentualne zwycięstwo mogło podciągnąć każdą z drużyn w górę tabeli. Dotyczyło to głównie ekipy gości, której ostatecznie nie udało się wykorzystać szansy na awans o kilka miejsc. w związku z utraconą przez nich bramką na początku drugiej połowy, boisko opuściło dwóch defensywnych pomocników, w tym Linetty. To nie przyniosło jednak żadnego rezultatu i Sampdoria musiała przełknąć gorycz porażki.

Atalanta - Sampdoria 1:0 (0:0) -> STRZELCY, SKŁADY, STATYSTYKI