Na czym polega fenomen Virtus.pro i CS:GO?

E-sport
Na czym polega fenomen Virtus.pro i CS:GO?

Już dziś rozpocznie się prestiżowy turniej Counter-Strike’a: Global Offensive – Major organizowany przez ELEAGUE w Atlancie. Rozgrywki retransmitowane będą w telewizji Polsat Sport News, a na żywo na kanale Twitch.tv/teamfrenzygg dostępnym na www.polsatsport.pl. Dla tych, którzy nie odkryli jeszcze piękna CS'a wyjaśniamy dlaczego tak warto śledzić tę kategorię.

Każde zmagania o randze Majora to osobne święto zarówno dla profesjonalnych graczy CS-a, jak i e-sportowych fanów na całym globie. Imprezy bezpośrednio wspierane przez producenta gry – VALVE – bardzo szybko uzyskały miano swego rodzaju Mistrzostw Świata i niezmiennie od dziesięciu edycji przyciągają najlepsze zespoły na scenie. Tym razem czołówka światowych rankingów powalczy o nagrody z puli aż $1,000,000. To najlepsza okazja dla e-sportowych laików, by przekonać się o tym, z jak wielką pompą, a zarazem profesjonalizmem zorganizowane są rozgrywki tego typu, a także jak wielkie emocje idą w parze z elektroniczną rywalizacją. Polskich widzów do śledzenia transmisji w Polsat Sport News przyciągnąć powinni ponadto zawodnicy Virtus.pro, czyli strzelcy znad Wisły, którzy po raz kolejny w historii walczyć będą o tytuł najlepszych na świecie.

 

 

 

 

Reprezentanci Virtus.pro zapisali się na kartach historii już wiele lat temu. Korzenie najdłużej grającego ze sobą duetu strzelców na świecie – Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa oraz Filipa ‘NEO’ Kubskiego sięgają aż 2004 roku. Przez blisko piętnaście lat wyżej wspomniana dwójka tworzyła zespół, który przez fanów najpierw w Polsce, a następnie na całym świecie nazwany został „Złotą Piątką”. I choć w składzie niejednokrotnie dochodziło do zmian kadrowych, NEO i TaZ podtrzymują legendę najbardziej utytułowanej formacji w historii do dziś. Razem z Januszem ‘Snaxem’ Pogorzelskim, Jarosławem ‘pashą’ Jarząbkowskim oraz Pawłem ‘byalim’ Bielińskim od niemal czterech lat promują e-sport w Polsce w najlepszy z możliwych sposobów: niezmiennie utrzymując się w czołówce najlepszych zespołów na świecie. I jeśli przed startem jutrzejszych rozgrywek TaZ powiedział, że do Atlanty poleciał wyłącznie po zwycięstwo, wiedzcie, że będzie się działo. Zobaczenie zmotywowanych, walczących o mistrzowskie tytuły graczy Virtus.pro w akcji to najlepszy pretekst do zakochania się w sporcie elektronicznym. Kto wie, może to właśnie na antenie Polsat Sport News będziesz świadkiem kolejnego historycznego momentu dla polskiego e-sportu?


Fanów biało-czerwonych, a także osoby dopiero rozpoczynające przygodę z CS-em zapraszamy przed telewizory na retransmisję już dziś o godz. 23.00. Drużyna Filipa ‘NEO’ Kubskiego rozegra pierwszy mecz z groźnym przeciwnikiem z Ameryki: OpTiC Gaming. Transmisja przeprowadzana będzie również na Twitchu teamfrenzygg, gdzie Dominik “Nero_Integrate” Dąbrowski i wspólnicy skomentują pozostałe mecze w ramach ELEAGUE. Śledząc Majora od godz. 19.00 w naszym portalu na pewno nie przegapicie żadnego pojedynku Polaków!

 

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze