Drużyna Kazimierza Moskala w środę wróciła z pierwszego zgrupowania w nadmorskiej Pogorzelicy, gdzie zawodnicy pracowali głównie nad siłą i wytrzymałością. W sobotę na sztucznej nawierzchni w Szczecinie Pogoń w pierwszym sparingu pokonała czwartoligowy zespół Jezioraka Szczecin-Załom 2:0 (bramki: Seiya Kitano i Gracjan Jaroch).

 

W niedzielny poranek 25-osobowa kadra piłkarzy wyruszyła przez Berlin i Monachium na Cypr. Jak sprawdzili przedstawiciele klubu, ekipa będzie miała do dyspozycji naturalne, trawiaste boiska, a temperatura w Pafos w ciągu dnia ostatnio osiągała 16 stopni Celsjusza.

 

Trener Moskal zabrał m.in. młodzieżowców, którzy jesienią grali głównie w rezerwach: Gracjana Jarocha, Dawida Zielińskiego i Sebastiana Kowalczyka. Pojechał także obrońca reprezentacyjnej młodzieżówki David Niepsuj. Po przejściu z VfL Bochum do Pogoni latem ubiegłego roku doznał kontuzji, która na pół roku wykluczyła go z zajęć i gry. Na Cypr wybrał się też jedyny tej zimy nowy nabytek, Gruzin Mate Cincadze. Nie pojechał obrońca Hubert Matynia, który po raz kolejny doznał kontuzji.

 

Na Cyprze Portowcy zaplanowane mają trzy sparingi: z mistrzem Rumunii Astrą Ploeszti, rosyjskim Uralem Jekaterynburg oraz 10. zespołem ekstraklasy Serbii FK Rad Belgrad.

 

Rozgrywki ligowe Pogoń wznowi 13 lutego meczem z Piastem Gliwice na własnym stadionie.