Virtus.pro wygrywa z OpTic Gaming! (WIDEO)

E-sport

Mamy to! Polacy z Virtus.pro po niezwykle zaciętym pojedynku ograli OpTic Gaming w ich inauguracyjnym meczu ELEAGUE Majora. Tym samym „Złota piątka” dołączyła do grona zespołów z jednym zwycięstwem.

Starcie na de_cobblestone nie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. Przegrana pistoletówka sprawiła, że spółka Filipa ‘NEO’ Kubskiego musiała gonić przeciwników już od samego początku. W pewnym momencie OpTic osiągnęło nawet przewagę 6:1, a jeden z ekspertów w naszym studio był już niemal pewny, że północnoamerykańska sekcja dociągnie taki rezultat do końca. – „Po ostatnich sukcesach to jedni z faworytów” – mówił w trakcie spotkania Janusz ‘hayabusa’ Kubski o OpTic. – „Przegrana pierwszego meczu o niczym jednak nie świadczy. Polacy będą mogli podnieść się w kolejnych konfrontacjach” – przekonywał. Nagle jednak, głównie dzięki niesamowitym fragom Janusza ‘Snaxa’ Pogorzelskiego formacja znad Wisły zaczęła zagrażać oponentom. Wygranie kilku kluczowych rund sprawiło, że po końcu pierwszej połówki tracili do przeciwników tylko trzy punkty.


Dodało to skrzydeł Virtusom, którzy po zmianie stron zdołali zrewanżować się za poprzednią pistoletówkę. Niestety, nawet z ograniczoną ekonomią – za przewodem Keitha 'NAFa' Markovica – OpTic zgarnęło dwa kolejne punkty. Od tego czasu na serwerze zaczęli dominować jednak Polacy, którzy do końca, przy stanie 7:11, oddali wyłącznie dwie rundy. I choć niemal każda konfrontacja na mapie kończyła się stratą wielu zawodników w obu drużynach, a NAF czy RUSH męczyli graczy z niedźwiedziami na piersiach, to biało-czerwoni zgarnęli rundę meczową, kończąc potyczkę 16:13.


Tym samym Virtusi dołączyli do zespołów, które zwyciężyły swój pierwszy pojedynek. To była wyjątkowa inauguracja dla naszych strzelców. Jeśli jednak nie widziałeś tego emocjonującego widowiska, już o 23:00 na antenie Polsat Sport News odbędzie się jego retransmisja!

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze