KSW: Wrzosek poznał rywala, z którym zmierzy się na PGE Narodowym

Sporty walki

Mistrz KSW w wadze piórkowej Marcin Wrzosek (12-3, 5 KO, 3 SUB) poznał kolejnego rywala! Na gali, która odbędzie się na PGE Narodowym, zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem (21-4, 2 KO, 18 SUB). Dla Polaka będzie to pierwsza obrona pasa.

- On na pewno jest w moim zasięgu. (…) Walka z nim to będzie taki test na inteligencję. Wcześniej zawodnicy go nie znali, dlatego dali się łapać na jego sztuczki. Ze mną to nie przejdzie - ocenił swojego rywala mistrz KSW w wadze piórkowej.
 
- Wydaje nam się, że takie zestawienia są ciekawe. Wrzosek to jest żywioł, człowiek, który idzie za ciosem i dąży do zakończenia walki. Po drugiej stronie jest "kalkulator" i taktyk, którego oczywiście sytuacja do tego zmusza, bo jest zawodnikiem arcydobrym w parterze i słabszym na pozostałych płaszczyznach. W naszej federacji wygrał dwie walki z bardzo dobrymi zawodnikami. Przegrał tylko z "Kornikiem", ale pamiętajmy, że walka była bardzo wyrównana - powiedział współwłaściciel KSW Maciej Kawulski.
 
Wrzosek wywalczył pas podczas gali KSW 37: Circus of Pain, pokonując przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Artura Sowińskiego (17-8, 6 KO, 6 SUB). "Kornik" był tak rozbity, że praktycznie nic nie widział na jedno oko. Dla 29-latka była to druga walka w Federacji KSW. Wcześniej, na gali KSW 35: Khalidov vs Karaoglu, okazał się lepszy od Filipa Wolańskiego (10-2, 3 KO, 2 SUB).
 
Erbst do tej pory stoczył trzy walki dla KSW. W swoim debiucie pokonał Anzora Azhieva (6-2, 1 KO, 1 SUB) na KSW 30: Genesis. Później musiał przełknąć gorzką pigułkę. Na KSW 33: Materla vs Khalidov przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Sowińskim. Stawką tego starcia był mistrzowski pas. W swoim ostatnim pojedynku, który miał miejsce na gali KSW 36: Materla vs Palhares, okazał się lepszy od Leszka Krakowskiego (10-1, 5 KO, 3 SUB).
 
Gala KSW na PGE Narodowym odbędzie się 27 maja. Kibice obejrzą cztery walki o mistrzowskie pasy. W karcie walk są między innymi Mamed Khalidov (32-4, 12 KO, 17 SUB), Mariusz Pudzianowski (10-5, 4 KO, 2 SUB), Marcin Różalski (6-4, 3 KO, 2 SUB), Tomasz Narkun (13-2, 3 KO, 10 SUB) i Damian Janikowski.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze