PlusLiga: Asy w Spodku! GKS rozgromił BBTS

W spotkaniu 19. kolejki PlusLigi siatkarze GKS Katowice wygrali z BBTS Bielsko-Biała 3:0. Bohaterem spotkania był środkowy Tomasz Kalembka, który zniszczył rywali zagrywkami.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia podopiecznych Piotra Gruszki. Po trzech asach serwisowych Tomasza Kalembki katowiczanie prowadzili 7:2. Kolejny punkt zagrywką dorzucił Serhiy Kapelus (10:4), a w środkowej części seta skutecznie grający gospodarze stworzyli sobie komfortową przewagę (15:8). Gdy wydawało się, że bez większych emocji dokończą tę partię, przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. Wygrali kilka akcji z rzędu, później popisali się kolejną serią i wyrównali stan seta na 18:18. Rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt; w końcówce znów inicjatywę odzyskali gospodarze, a dwie decydujące akcje skutecznymi atakami zakończył Kapelus.

Początek drugiego seta to znów wyrównana walka obu ekip (9:9). Seria skutecznych ataków gospodarzy pozwoliła im zbudować przewagę (13:9), którą spokojnie utrzymywali w dalszej części tej odsłony. Przebłyski dobrej gry siatkarzy BBTS nie pozwoliły im na nawiązanie walki z dobrze dysponowanymi gospodarzami. Siatkarze GKS wygrali 25:21, a decydujący punkt podarowali im rywale, psując zagrywkę.

Trzecia odsłona miała wyjątkowo jednostronne oblicze i jednego bohatera. Goście nadzieje na przedłużenie meczu mogli mieć jedynie do stanu 5:4. Później w polu serwisowym pojawił się Kalembka i opuścił je dopiero pry wyniku 12:4! Bezradni zawodnicy BBTS z trudem przyjmowali jego serwisy, nadziewając się na kontry rywali. W końcówce środkowy GKS znów szalał w polu zagrywki. Po raz drugi w tym meczu popisał się trzema asami z rzędu (22:12), łącznie w całym spotkaniu zgromadził ich siedem. Katowiczanie rozgromili rywali 25:13 i pewnie wygrali całe spotkanie 3:0. Gospodarze dominowali w każdym elemencie, ich przewaga uwidoczniła się zarówno w ataku (35-24), w bloku (10-4), jak i w zagrywce (9-4). MVP: Karol Butryn.

GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:21, 25:13)

GKS: Karol Butryn, Marco Falaschi, Tomasz Kalembka, Serhij Kapelus, Bartłomiej Krulicki, Rafał Sobański - Adrian Stańczak (libero) oraz Bartosz Mariański, Kacper Stelmach, Gert Van Walle.

BBTS: Bartłomiej Grzechnik, Bartosz Janeczek, Bartłomiej Lipiński, Wojciech Siek, Dmitry Starożyłow, Milos Vemic - Łukasz Koziura (libero) oraz Adam Bartos, Krzysztof Bieńkowski, Przemysław Czauderna, Mariusz Gaca, Paweł Gryc, Kamil Kwasowski.

Wyniki meczów 19. kolejki PlusLigi:

2017-01-20: Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:23)
2017-01-21: Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
2017-01-21: Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 27:25)
2017-01-21: Indykpol AZS Olsztyn - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 30:28, 25:20)
2017-01-22: PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:0 (25:23, 25:21, 25:23)
2017-01-22: Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:20, 15:10)