Wielki transfer Andersona?

Siatkówka
Wielki transfer Andersona?
fot. fivb

Amerykański atakujący Matthew Anderson od blisko pięciu lat związany jest z hegemonem europejskiej siatkówki, Zenitem Kazań. Najnowsze doniesienia La Gazzetta dello Sport mówią jednak o chęci ściągnięcia gwiazdy brzez włoskie Cucine Lube Civitanova.

Matthew Anderson od lat jest jednym z najlepszych atakujących świata, zaś obok Wilfredo Leona stanowi o sile najmocniejszej klubowej drużyny Europy, Zenita Kazań. Rosjanie dominują zarówno na krajowym podwórku, jak i w Lidze Mistrzów, jednak czy ewentualne zmiany personalne mogą zachwiać równowagą w zespole?

Jeden z najbardziej poważanych włoskich serwisów sportowych La Gazzetta dello Sport donosi, że usługami Amerykanina zainteresowane jest Cucine Lube Civitanova. Naszpikowany gwiazdami zespół miałby opuścić Francuz Jenia Grebennikov i wrócić do ojczyzny (Paris Volley), zaś jego miejsce na liście płac zająć miałby właśnie Anderson.

Do Rosji Anderson przeniósł się właśnie we Włoszech, gdzie do 2012 roku występował w zespole Azimut Modena. Wśród jego nowych klubowych kolegów znalazłby się chociażby jego rodak, wyśmienity rozgrywający Micah Christenson. Bój o podstawowy skład Jankes musiałby stoczyć z innym bombardierem, Cwetanem Sokołowem. Obca nie jest mu oczywiście także pozycja przyjmującego...

 

Zawodnik zdążył już jednak odnieść się do doniesień przecząco za pośrednictwem Twittera. Czy ten ruch jest więc możliwy?

ch, Polsat Sport, La Gazzetta dello Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze