Emocje w Neapolu. Drużyna Zielińskiego i Milika gra dalej!

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Włoch Napoli skromnie pokonało Fiorentinę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jose Callejon. W Neapolu mieliśmy wiele emocji - gol, strzały w poprzeczkę i dwie czerwone kartki. Pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński.

Obie drużyny imponują formą w 2017 roku. Napoli pokonao Sampdorię Genua 2:1, Spezię Calcio 3:1, Pescarę Calcio 3:1 i AC Milan 2:1, natomiast Fiorentina wygrała z Chievo Werona 1:0 i 3:0 oraz Juventusem Turyn 2:1. To zapowiadało ciekawe spotkanie.

Tak też się stało. Pierwsza połowa obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji, choć większość z nich stworzyła sobie drużyna Maurizio Sarriego. Kapitalną sytuację miał Leonardo Pavoletti, ale Włoch nieczysto trafił w piłkę i ta powędrowała wysoko nad bramką Cipriana Tatarusanu. Blisko gola był również Lorenzo Insigne, ale jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Motorem napędowym gości był zaś 19-letni Federico Chiesa.

Druga część rozpoczęła się od kolejnego uderzenia w poprzeczkę Insigne, który był najlepszym zawodnikiem Napoli. Kolejna bramkowa sytuacja zakończyła się już golem. Marek Hamsik idealnie dograł na głowę Jose Callejona. Hiszpan z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do bramki. Od tego momentu Napoli dostało wiatru w żagle i nie dało już sobie wydrzeć zwycięstwa. Grali widowiskowy futbol i starali się jeszcze podwyższyć prowadzenie.

W 90. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Elseid Hysaj. Arbiter doliczył aż 5 minut. Fiorentina jednak nie wykorzystała przewagi w doliczonym czasie gry, a na minutę przed końcem siły się wyrównały. Czerwoną kartkę dostał Maximiliano Olivera.

Pełne spotkanie w ekipie Sarriego rozegrał Piotr Zieliński. W pierwszej połowie Polak był nieco schowany i rzadko brał na siebie odpowiedzialność za rozegranie piłki. Bardziej aktywny był w drugiej części gry, ale brakowało mu dokładności. Nie był to najgorszy mecz Polaka, ale nie raz już udowodnił, że można od niego wymagać zdecydowanie więcej. Cały mecz na ławce przesiedział Igor Łasicki.

Napoli  w półfinale zmierzy się z AC Milan lub Juventusem Turyn.

SSC Napoli – Fiorentina 1:0 (0:0)

Bramka: Jose Callejon 71'.

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Nikola Maksimović, Ivan Strinić (61' Christian Maggio) - Piotr Zieliński, Amadou Diawara, Marek Hamsik (82' Allan) - Jose Callejon, Leonardo Pavoletti (64' Dries Mertens), Lorenzo Insigne.

Fiorentina: Ciprian Tatarusanu - Carlos Sanchez, Nenad Tomović, Davide Astori - Federico Chiesa, Matias Vecino, Milan Badelj (84' Khouma Babacar), Maxi Olivera - Federico Bernardeschi (75' Borja Valero), Sebastian Cristoforo (75' Josip Ilicić) - Nikola Kalinić.