Prezydent MKOl oficjalnie potwierdził obecność na The World Games!

Inne
Prezydent MKOl oficjalnie potwierdził obecność na The World Games!
fot. PAP

Prezydent MKOl-u Thomas Bach oficjalnie potwierdził swoją obecność na The World Games 2017 - igrzyskach dyscyplin nieolimpijskich, które od 20-30 lipca odbędą się we Wrocławiu. Bach pojawi się nie tylko na oficjalnej ceremonii otwarcia, ale także będzie na żywo oglądał rywalizację w wybranych dyscyplinach.

Uczestnictwo w imprezie, czyli to, co prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zapowiedział już w rozmowie z prezesem PKOl-u – Andrzejem Kraśnickim, znalazło swoje oficjalne potwierdzenie w liście wysłanym przez Bacha do prezydenta IWGA (International World Games Association) – Jose Perureny.

 

- Chciałbym podziękować prezydentowi Thomasowi Bachowi za jakiego nieocenione wsparcie dla The World Games. Jestem zaszczycony faktem, że przyjął zaproszenie, by towarzyszyć nam we Wrocławiu – z entuzjazmem na informację zareagował szef światowej organizacji igrzysk dyscyplin nieolimpijskich. – Międzynarodowy Komitet Olimpijski na The World Games 2017 wyśle znacznie większą delegację niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Eksperci z departamentu sportu przy MKOl-u będą nas obserwować i wspierać zarówno przy organizacji zawodów dla konkretnych dyscyplin, jak i igrzysk jako całości. Dla nas oznacza to tyle, że musimy dostarczyć znakomite widowisko. Chcemy udowodnić, że nasze dyscypliny prezentują ten sam poziom, co te, co są w programie igrzysk olimpijskich.

 

Thomas Bach uczestniczył już w ceremonii otwarcia poprzednich igrzysk dyscyplin nieolimpijskich, które odbyły się w 2013 roku w kolumbijskim Cali. Wtedy jeszcze jako wiceprezydent MKOl-u.

 

The World Games 2017 odbędą się od 20 do 30 lipca we Wrocławiu i będą największą imprezą sportową, jaka odbędzie się w tym roku w naszym kraju.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport, theworldgames.org

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze