To będą wyjątkowe mistrzostwa Europy z… Australią i Mongolią!

Inne
To będą wyjątkowe mistrzostwa Europy z… Australią i Mongolią!
fot.PAP/EPA
Czołowa polska biathlonistka - Monika Hojnisz.

Chłodnym górskim powietrzem i gorącą życzliwością – tak powitały nas Duszniki-Zdrój, gdzie już dziś zainaugurowane zostaną biathlonowe mistrzostwa Europy. W tych wyjątkowych zawodach wystartują nie tylko reprezentacja europejskie, ale także biathloniści z Kanady, Australii czy Mongolii! My natomiast bardzo mocno liczymy na polskie medale!

Kilkanaście osób żwawo krzątających się po zasypanym śniegiem placu budowy – w taki oto kronikarski sposób można oddać to, co zobaczyliśmy we wtorkowy wieczór na Duszniki Arenie, stadionie który przez kolejne dni będzie europejskim centrum biathlonu. Duszniki-Zdrój, uzdrowiskowe miasteczko w województwie dolnośląskim, prężnie przygotowuje się do rozpoczynających się w środę mistrzostw Europy. Czy zdążą? Jak zapewnili nas organizatorzy, jeszcze dziś wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Sami przekonaliśmy się, że gotowe jest m.in. studio, w którym od 25 do 29 stycznia Szymon Rojek i jego goście będą relacjonować przebieg zimowej rywalizacji.

 

W Dusznikach będzie egzotycznie!

 

Milion złotych – dokładnie tyle kosztowała nowa strzelnica, która będzie jedną z głównych areną zmagań zawodników z całej Europy (i nie tylko) o medale czempionatu. Nie tylko, bo w Dusznikach-Zdroju rywalizować ze sobą będą reprezentacje europejskie, ale także Amerykanie, Kanadyjczycy, a nawet biathloniści z… Mongolii czy Australii.

 

Ceremonia otwarcia odbyła się we wtorek o godz. 20.00 na dusznickim Rynku. Tam również będą miały miejsce ceremonie medalowe. Zawodnicy przez cały tydzień będą walczyć w biegach indywidualnych i sprinterskich, biegach na dochodzenie, a także biegach sztafetowych (w sztafecie mieszanej i supermixie).

 

Nie zabraknie oczywiście mocnej reprezentacji Polski! Nasi kibice z pewnością mogą liczyć na medalowe szanse Moniki Hojnisz, Krystyny Guzik i Magdaleny Gwizdoń, a także utalentowanych Polek: Anny Mąki i Kingi Mitoraj. Swojego szczęścia poszukają również panowie, którzy w Dusznikach-Zdroju chcą sprawić niemałą niespodziankę.

 

Mistrzostwa od kulis

 

Aż do niedzieli razem z ekipą Polsatu Sport – na czele z Marcinem Murasem i Sebastianem Krystkiem – będziemy dla Państwa relacjonować tę wyjątkową, biathlonową rywalizację. W naszym studiu w Warszawie i w Dusznikach nie zabraknie gości specjalnych: Weroniki Nowakowskiej, trenerów naszej reprezentacji Tomasza Sikory i Adama Kołodziejczyka, a także największych gwiazd światowego biathlonu!

 

Nasi reporterzy na miejscu sprawdzą natomiast skąd bierze się biały puch na torach biathlonowych, przejdziemy trasę zawodów na skuterze śnieżnym, odwiedzimy szkołę w której kują się narciarskie talenty, przekonamy się, jak ważny dla zawodników jest… smar, a także odwiedzimy strzelnicę, gdzie naszą instruktorką będzie Weronika Nowakowska. To będzie strzał w dychę!

 

Transmisje z biathlonowych mistrzostw Europy na sportowych antenach Polsatu!

Sebastian Staszewski z Dusznik-Zdroju, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze