Był rywalem Małysza, teraz został… maszynistą (WIDEO)

Zimowe
Był rywalem Małysza, teraz został… maszynistą (WIDEO)
fot. PAP
Stare dobre czasy. Podium zawodów w Lahti: Matti Hautamaki (z lewej), triumfujący Adam Małysz (w środku) oraz Sven Hannawald (z prawej).

Jak widać nie tylko Adam Małysz potrafił sobie znaleźć inne zajęcie po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Pięciokrotny medalista mistrzostw świata w lotach Matti Hautamaki zupełnie zmienił swoje preferencje i został maszynistą.

 

Hautamaki zapamiętany zostanie głownie jako specjalista od lotów. Teraz jednak były skoczek odnajduje się w nowej roli, a mianowicie maszynisty kolejowego w Finlandii. Oczywiście przed podjęciem nowej pracy musiał on przejść specjalne szkolenie. Po drodze, podczas rekrutacji pokonał 900 kandydatów na to stanowisko. – Ten zawód zawsze był moją pasją. Mogę prowadzić normalne życie – powiedział Hautamaki.

 

W załączonym materiale wideo widać, jak Fin siedzi za sterami Pendolino.

 

 

36-latek był jedną z największych gwiazd skoków swojego pokolenia. Zdobył m.in. cztery medale igrzysk olimpijskich, był mistrzem świata w drużynie, a dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w klasyfikacji końcowej pucharu świata.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie