ME w biathlonie: Gwizdoń dziesiąta! Rosjanie zdominowali rywalizację w Dusznikach-Zdroju

Zwycięzca biegu na 20 km, Rosjanin Aleksandr Łoginow.

Rosjanie Aleksandr Łoginow na 20 km i Iryna Starych na 15 km w biegach indywidualnych biathlonowymi mistrzami Europy w Dusznikach-Zdroju. Najlepsi z Polaków byli Magdalena Gwizdoń (10.) i Grzegorz Guzik (43.).

W Dusznikach-Zdroju srebro wywalczyła jej rodaczka Swietłana Sliepcowa. Najlepszą z Polek była Magdalena Gwizdoń, która zajęła 10. miejsce. Trzecia była Ukrainka Anastazja Merkuszyna, która podobnie jak Sliepcowa miała jeden niecelny strzał. Starych nie spudłowała ani razu, dzięki czemu miała nad najlepszymi rywalkami ponad minutę przewagi.

Wśród mężczyzn srebrny medal zdobył Bułgar Krasimir Anew, a trzeci był kolejny z Rosjan, Aleksiej Sliepow. Tuż za podium uplasował się Jurij Szopin, a kolejne lokaty zajęli inni reprezentanci Rosji - Aleksiej Wołkow i Dmitrij Małyszko. W czołówce zabrakło jedynie Petra Paszczenki, który uplasował się na 31. pozycji.

Gospodarze na razie zawodzą. Najlepszy w porannych zawodach był Grzegorz Guzik, który zajął 43. pozycję, a z Polek w miarę dobrze spisała się tylko Gwizdoń. Jednak nawet gdyby od jej końcowego wyniku odjąć dwie karne minuty za dwa niecelne strzały, i tak nie zmieściłaby się na podium. Nawet ten wynik można uznać za rozczarowujący, biorąc pod uwagę, że w Dusznikach-Zdroju nie startuje prawie nikt z międzynarodowej czołówki.

Anna Mąka zajęła 27. miejsce, Krystyna Guzik była 35., Kinga Mitoraj - 36., Karolina Pitoń - 57., a Dominika Bielecka została sklasyfikowana na 77. pozycji. Nie startowała Monika Hojnisz, która ma skupić się w Dusznikach na krótszych biegach.

Zmagania na Dolnym Śląsku to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami świata w austriackim Hochfilzen, które rozpoczną się 9 lutego. Czwartek jest dniem przerwy, a w piątek odbędą się sprinty kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Wyniki biegu na 15 km:

1. Irina Starych (Rosja)               44.24,7 (0 karnych minut)
             2. Swietłana Sliepcowa (Rosja)   strata 1.03,8 (1)
             3. Anastazja Merkuszyna (Ukraina)       1.05,0 (1)
            ...
            10. Magdalena Gwizdoń (Polska)           3.30,7 (2)
            27. Anna Mąka (Polska)                   6.05,3 (2)
            35. Krystyna Guzik (Polska)              7.20,5 (6)
            36. Kinga Mitoraj (Polska)               7.33,5 (5)
            57. Karolina Pitoń (Polska)              9.51,6 (6)
            77. Dominika Bielecka (Polska)          15.13,0 (10)

Wyniki biegu na 20 km

1. Aleksander Łoginow (Rosja) 49.54,3 (1 karna minuta) 2. Krasimir Anew (Bułgaria) strata 11,4 s (0) 3. Aleksiej Sliepow (Rosja) 53,6 (0) ... 43. Grzegorz Guzik (Polska) 5.08,1 (3) 44. Łukasz Szczurek (Polska) 5.22,9 (2) 84. Tomasz Zięba (Polska) 9.32,6 (4) 85. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) 9.54,2 (7) 111. Tomasz Jurczak (Polska) 20.19,4 (14)
jk, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji z pierwszego dnia ME w Dusznikach-Zdroju.

Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń 10., Mąka 27., Guzik 35., Mitoraj 36., Pitoń 57., Bielecka 77.

Mistrznią Europy została Rosjanka Iryna Staryk, druga była Slepcowa, trzecia Ukrainka Merkuszyna.

Dominika Bielecka dobiega do mety na 67. miejscu.

Pitoń na ostatnim strzelaniu dwa pudła.

Olga Jakuszowa 8. na mecie, Gwizdon spada na 10. miejsce.

Rosjanka Irina Staryk na mecie jest pierwsza!

Anna Mąka finiszuje na 19. miejscu.

Karolina Pitoń na trzecim strzelaniu 2 minuty karne.

Dominika Bielecka na trzecim strzelaniu, 2 błędy, łącznie 7 karnych minut, jest 66.

Kinga Mitoraj na ostatnim strzelaniu, dwa pudła, łacznie 5 min karnych, jest 28.

Rosjnaka Slepcowa na mecie, jest pierwsza wyprzedza Ukrainkę Merkuszynę, Gwizdoń na 5. miejscu.

Mironowa pierwsza na mecie, Gwizdoń spada na 3. pozycję.

Krystyna Guzik na mecie z 14. rezultatem.

Kinga Mitoraj na trzecim strzelaniu bezbłędna, ale ma już 3 min karne. Jest 29.

Slepcowa prowadzi po czwartym, bezbłędnym strzelaniu.

Magdalena Gwizdoń na finiszu, na razie jest 2.!

Mironowa po drugim strzelaniu jest liderką.

Krystyna Guzik po raz ostatni na strzelnicy, ale niestety 3 minuty karne.

Pierwsze zawodniczki są już na mecie, liderką Niemka Horchler.

Po trzeciej wizycie na strzelnicy Slepcowa eychodzi na prowadzenie.

Anna Mąka na drugim strzelaniu bez pomyłek i jest 15.

Gwizdoń na ostatnim strzelaniu, jedno pudło i jest 2.

Swietłana Mironowa po trzecim strzelaniu, mimo jednej pomyłki jest liderką.

Guzik na trzecim strzelaniu jedna pomyłka i jest 6.

Horcheler na czwartym strzelaniu bezbłędnie.

Mąka na pierwszym strzelaniu z jedną pomyłką.

Gwizdoń strzela po raz trzeci, jedna minuta kary.

Rosjanka Mironowa bezbłędnie na drugim strzelaniu i prowadzi.

Wyprzedzająca Gwizdoń po pierwszym strzelaniu Innerhofer, na drugim jedna pomyłka i jedna karna minuta.

Guzik na drugim strzelaniu, ponownie 1 minuta kary.

Na trasie jest też trzecia z naszych reprezentantek Anna Mąka.

Gwizdoń na drugim strzelaniu, ponownie bezbłędnie i na prowadzeniu!

Biathlonistka z Austrii Katharina Innerhofer po pierwszym strzelaniu zmieniła na prowadzeniu Gwizdoń.

Guzik na pierwszym strzelaniu, jedna pomyłka i jest 8.

Po raz drugi na strzelnicy Horcheler, ponownie bezbłędnie.

Krystyna Guzik z czwartym wynikiem na pierwszym pomiarze czasu.

Niemka Denise Herrmann, która do tej pory świetnie biegła, dwa pudła i 2 min karne.

Gwizdoń na strzelnicy, bezbłędnie i jest na prowadzeniu!

Gwizdoń na pierwszym punkcie pomiaru czasu z 7. wynikiem.

Na trasie także z numerem 26. Krystyna Guzik.

Pierwsza na pierwszym strzelaniu Niemka, Karoilin Horcheler bezbłędnie.

Na trasę z numerem 14. wyruszyła Magdalena Gwizdoń.

Na trasę wyruszyła pierwsza zawodniczka, Szwedka Ingela Andersson.

Na trasie zobaczymy sześć polskich biathlonistek: Magdalenę Gwizdoń, Krystynę Guzik, Annę Makę, Kingę Mitoraj, Karolinę Pitoń oraz Dominikę Bielecką.

Juz za chwilę początek biegu indywidualnego kobiet na 15 km.

A tak było wczoraj, podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju.

Podium biegu indywidualnego mężczyn na 20 km:

W oczekiwaniu na bieg pań, rozmowa z Weronika Nowakowską:

Nowakowska: Powinniśmy być dumni z obiektu w Dusznikach

Miejsca Polaków: Grzegorz Guzik zakończył bieg na 43. miejscu, Łukasz Sczurek 44., Tomasz Zięba 84., Andrzej Nędza-Kubiniec 85., a Tomasz Jurczak 111.

Koniec biegu: Mistrzem Europy został Łoginow, drugi był Bułgar Krasimir Anev, a trzeci kolejny z Rosjan Aleksiej Slepow

Tomasz Jurczak po raz ostatni na strzelnicy, niestety 5 minut kary!

Slepow dobiega na metę na 3. miejscu!

Rosjanin Aleksiej Slepow na ostatnim strzelaniu bezbłędzie i ma szanse, aby zakończyc bieg nawet na podium.

Tomasz Juszczak na trzecim strzelaniu 2 błędy i 108. lokata.

Tomasz Zieba na ostatnim strzelaniu jedno pudło i minuta kary.

Na razie Grzegorz Guzik zamuje 29., a Łukasz Szczurek 30. miejsce.

Łukasz Szczurek wbiega na metę na 24. pozycji.

Łoginow na mecie. Wyprzedził Aneva o 11 sek.

Na drugim strzelaniu Tomsz Zieba niestety 3 karne minuty.

Ostatni raz strzela też Szczurek, dwa pudła i 2 minuty kary.

Grzegorz Guzik bezbłędny na ostatnim strzelaniu.

Krasimir Anev na mecie, o ponad 50 sek. wyprzedził Shopina.

Bieg ukończył także Shopin, który wyszedł na porwadzenie przed Bocharnkovem.

Nędza-Kubiniec na drugim strzelaniu dwa błędy i zajmuje 55. pozycię.

Na pierwszym strzelaniu Tomasz Zięba był bezbłędny i zajmuje 45. lokatę.

Pierwsi zawodnicy na mecie: na prowadzeniu Bjortegard, przed Giermundshaugiem.

Brawo Szczurek! Trzecie bezbłędne strzelanie!

Guzik na trzecim strzelaniu bezbłędnie!

Bułgar Krasimir Anev obejmuje prowadzenie, ma 54 s. pzrewagi nad Shopinem.

Po czwartym strzelaniu na prowadzeniu dwóch Rosjan - Shopin i Wołkow.

Łukasz Szczurek na półmetku rywalizacji zajmuje 13. miejsce.

Reprezentant Białorusi Bocharnikov na czwartym strzelaniu jedno pudło, ale prowadzi.

Nędza-Kubiniec na strzelnicy, jedno pudło i 1 karna minuta.

Bjoerntegard na czwartym strzelaniu bezbłędny i prowadzi!

A Szczurek na drugim strzelaniu znów bezbłędny! Zajmuje 11. lokatę.

Grzegorz Guzik po drugim strzelaniu ma już w sumie 3 karne minuty.

Jeden z faworytów biegu, Rosjanin Aleksander Łoginow po drugim strzelaniu plasuje się na 6. miejscu.

Andzrej Nędza-Kubiniec - trzeci z naszych reprezentantów na trasie.

Po trzeciej wizycie na strzelnicy na prowadzeniu Norweg, Bjoerntegard.

Gigonaut strzela po raz trzeci, ma jedną karną rundę.

Łukasz Szczurek też po pierwszym strzelaniu, Polak bezbłędny, zajmuje 18. pozycję.

Grzegorz Guzik na strzelnicy, niestety raz pudłuje.

Po pierwszym strzelaniu na prowadzeniu Łotysz, Rastorgujevs.

Giermundshaug na drugim strzelaniu 2 min kary, Soukup 1 min.

Gugonaut na drugim strzelaniu tez bezbłędny.

Na trasę wyruszyli pierwszy Polacy, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek.

Teraz bo bezbłędnym strzelaniu na prowadzenie wychodzi Rosjanin Shokup, wyprzedza Soukupa o 7 sekund.

Jaroslav Soukup także bez pudła i wyprzedza Norwega.

Norweg Gjerundshaug po bezbłędnym strzelaniu obejmuje prowadzenie.

Francuz Gougonnat na strzelnicy, strzela bezbłędnie.

Jak na razie z najlepszym czasem biegnie Daumentas Lusa z Łotwy

Pierwsi zawodnicy już są na trasie.

W Dusznikach-Zdroju odbywają się Otwarte Mistrzostw Europy, więc na starcie możemy zobaczyć zawodników, m. in. z USA, czy Mongolii.

Pogoda sprzyja zawodnikom w Dusznikach-Zdroju: jest - 5 stopni, nie wieje wiatr, więc i warunki na strzelnicy są dobre.

O godz. 10:00 rozpocznie się pierwszy z biegów, zaplanowanych na dziś: rywalizacja indywidualna mężczyzn na 20 km.

Witamy w relacji z pierwszego dnia biathlonowych mistrzostw Europy, rozgrywanych w Dusznikach-Zdroju.