Nie było niespodzianki. Fenerbahce za mocne dla Tauronu

Zespół z Turcji pokazał swoją dominację i łatwo pokonał Tauron MKS Dąbrowę Górniczą 3:1.

Przed meczem trener Tauronu MKS mówił, że jego zespół postara się sprawić niespodziankę, bo w takich kategoriach trzeba by rozpatrywać zwycięstwo nad Fenerbahce. Zespół z Turcji to jedna z najsilniejszych ekip, z wieloma gwiazdami, takimi jak choćby reprezentantka Brazylii Natalia Pereira czy reprezentantka Turcji Eda Erdem.

Jakby mało było kłopotów, to kontuzji doznała Joanna Miros, a w grudniu kontrakt rozwiązała Amerykanka Megan Scott i w kadrze nie było nawet 12 zawodniczek. W tej sytuacji w strój meczowy przebrała się 47-letnia asystentka trenera Magdalena Śliwa.

Niespodzianka mogła się zdarzyć, gdyby tylko siatkarki Tauronu MKS zachowały więcej zimnej krwi. Kto wie, jakby się to spotkanie potoczyło, gdyby w pierwszej partii udało się obronić prowadzenie. Pod koniec seta gospodynie prowadziły, ale wypuściły tę szansę z rąk, m.in. dzięki świetnej grze Koreanki Kim Yeon-kung.

Po tym, jak przebiegał drugi set wydawało się, że polską drużynę może czekać w środowy wieczór pogrom, bo zawodniczkom trenera Juana Manuela Serramalery nie wychodziło niemal nic (zwłaszcza przyjęcie zagrywki). Tym większa chwała dla nich, że w trzeciej partii zdołały się poderwać i zwyciężyć, chociaż zawodniczki Fenerbahce kilka razy odrabiały straty w końcówce. Tym razem nie zabrakło zimnej krwi, której było za mało w pierwszym secie.

Czwarty set rozwiał jednak, wszystkie nadzieje. Od początku wicemistrzynie Turcji objęły prowadzenie i cały czas utrzymywały kilka punktów przewagi. Dobrze grająca Tamara Kaliszuk to stanowczo zbyt mało, żeby myśleć o zwycięstwie z tak klasowym rywalem. Pod koniec i ona opadła z sił, i nie była w stanie poderwać koleżanek.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Fenerbahce Stambuł 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 14:25)