Puchar Ligi Angielskiej: Niespodzianka stała się faktem. Southampton pierwszym finalistą

W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej Liverpool niespodziewanie przegrał z Southampton 0:1. Oznacza to, że w finale zagrają "Święci", którzy w dwumeczu wygrali 2:0.

W ostatnich tygodniach w lidze Liverpool złapał lekką zadyszkę i w ostatnich trzech meczach zdobył tylko dwa punkty. Z kolei Southampton w miniony weekend pokonał 3:0 mistrza kraju Leicester 3:0 i przerwał passę czterech porażek z rzędu.

W pierwszym półfinałowym starciu, który został rozegrany 11 stycznia Southampton po golu Nathana Redmonda wygrał 1:0 i przed środową wizytą na Anfield Road miał jednobramkową zaliczkę.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe i kibice w Liverpoolu nie obejrzeli goli. Gospodarze zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie przełożyło się to na efekt bramkowy. Lepsze sytuacje wypracowali sobie przyjezdni, ale próby Redmonda, Dusana Tadicia czy Stevena Davisa również nie znalazły drogi do siatki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 53. minucie strzałem z dystansu popisał się Emre Can, ale skutecznie interweniował Fraser Forster, naprawiając swój wcześniejszy błąd. W kolejnych minutach cały czas atakowali podopieczni Jurgena Kloppa. Dwie najlepsze szanse do wyrównania stanu dwumeczu zmarnował Daniel Sturridge. W doliczonym czasie zabójczy kontratak wyprowadzili goście. Akcję wykończył Shane Long, pieczętując awans Southamptonu do finału.

Finałowego rywala Southampton pozna w czwartek. Będzie nim zwycięzca dwumeczu Manchester United - Hull City.

Liverpool - Southampton 0:1 (0:0)

Bramka: Long 90+1

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Milner - Can (79. Origi), Henderson, Lallana - Firmino, Sturridge, Coutinho (87. Wijnaldum)

Southampton: Forster - Cedric, Stephens, Yoshida, Bertrand - Ward-Prowse (59. Hojbjerg), Romeu, Davis - Tadić, Rodriguez (46. Long), Redmond (81. Sims)