Rosjanie kupili go za 1,5 mln euro. Reprezentant Nigerii w Sandecji Nowy Sącz!

Piłka nożna
Rosjanie kupili go za 1,5 mln euro. Reprezentant Nigerii w Sandecji Nowy Sącz!
fot. PAP/DPA

Srebrny medalista olimpijski, czterokrotny reprezentant Nigerii, zawodnik, którego Rosjanie kupili za 1,4 miliona euro. Solomon Okoronkwo grał też dość regularnie w Bundeslidze (regularnie wchodził na końcówki), ale ostatnio... Ostatnio, czyli od lipca, pozostaje bez klubu. W środę stawił się w Nowym Sączu.

Nazwisko Okoronkwo może wyspecjalizowanemu kibicowi co nieco powiedzieć, wszak 29-latek kilka dobrych lat spędził w Herthcie Berlin, grał nawet w jej barwach w Bundeslidze i mimo że były to z reguły tylko końcówki, w 2008 roku zwrócił na siebie uwagę rosyjskiego Saturna Ramienskoje. Oligarchowie ze Wschodu zapłacili za niego 1,4 miliona euro!

Nigeryjczyk jednak Rosji nie podbił, a potem jego kariera nie wróciła już do lat świetności. Tułał się po Węgrzech i Norwegii, w końcu wrócił do Niemiec, gdzie grał m.in. dla II-ligowego SV Sandhausen. Jego ostatnim klubem był jednak IV-ligowy 1.FC Saarbrücken, z którym pożegnał się w lipcu 2016 roku.

Zawodnik, który w 2008 roku z młodzieżową reprezentacją Nigerii świętował srebrny medal olimpijski, a w międzyczasie zaliczył cztery występy w dorosłej reprezentacji, ostatnimi czasy zupełnie przepadł. Odbudować ma się w 1-ligowej Sandecji Nowy Sącz, z którą w środę popołudniu rozpocznie treningi.


Czy piłkarz z taką przeszłością przyda się trenerowi Radosławowi Mroczkowskiemu?

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie