Hojnisz: Jedno pudło mniej i stać mnie na medale!

Zimowe

Trwają zmagania w Mistrzostwach Europy w biathlonie w Dusznikach-Zdroju, dopiero teraz jednak do ekipy Biało-Czerwonych dołączyła Monika Hojnisz, w której pokładamy spore nadzieje na medal. "Bezbłędne strzelanie dałoby mi wielką szansę na medal. Warunki będą dla mnie w sam raz, ale nie stawiam sobie celu minimum - po prostu dam z siebie wszystko".

Marcin Muras: Witamy w Dusznikach! Dopiero poczujesz tę atmosferę mistrzostw Europy. Zdążyłaś już trochę odpocząć po Anterselvie?

Monika Hojnisz: Moje starty się nałożyły, skumulowały, z pewnością były wyczerpujące... Mam nadzieję, że trochę odpoczęłam, w czwartek zaliczyłam trening oficjalny, trochę pobiegałam po trasach, zobaczyłam jak wyglądają, oczywiście robią duże wrażenie tym bardziej, że mam porównanie do ubiegłych lat.

Strzelnica też jest całkiem nowa... Cały czas czekamy na bezbłędne strzelanie w twoim wykonaniu - trochę cię to prześladuje w pewien sposób. To jedno pudło mniej i okazałoby się, że stajesz na podium Pucharu Świata.

Trafiałam coś mimo lekkiego wiatru, mam nadzieje że ten nie zaburzy mojej celności. Tak już to jest w biathlonie, że to jedno pudło zwykle prowadzi do straty dystansu do miejsc topowych... Na pewno nie robię tego celowo (śmiech), to mogę obiecać i wiem, że potrafię. Czasem jedną nogą jest się już na trasie i głowa nie wytrzymuje, ale nie mogę doprowadzić do takiej sytuacji. Tylko czyste strzelanie może mi pomóc.

 

Rozmowa z Moniką Hojnisz w załączonym materiale wideo.

Marcin Muras, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze