Miażdżąca końcówka na Camp Nou! Barcelona w półfinale Pucharu Króla

Denis Suarez

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla Barcelona zdecydowanie wygrała z Realem Sociedad 5:2. W drugiej połowie pomiędzy zespołami doszło do wymiany ciosów, z której obronną ręką wyszli gospodarze.

Przed meczem,jedną nogą w półfinale Pucharu Króla była Barcelona, która w pierwszym spotkaniu pokonała na wyjeździe Real Sociedad 1:0. Po słabych występach, przeciwko Athletic Bilbao (1:2) i Villareal (1:1), podopieczni Luisa Enrique wrócili na właściwe tory i wygrali ostatnie cztery mecze z rzędu. Teoretycznie goście zachowali szansę na awans, ale wygrana dwoma bramkami na wyjeździe z Barceloną byłaby nie lada wyczynem.

Wynik spotkania został otwarty w 17. minucie po akcji dwóch Suarezów. Podanie Luisa wykorzystał Denis i na tablicy widniał wynik 1:0. W pierwszej połowie Real Sociedad nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Jaspera Cillessena i na przerwę gospodarze schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Druga połowa byłą znacznie bardziej emocjonująca niż pierwsza. Osiem minut po jej rozpoczęciu prowadzenie "Blaugrany", strzałem z rzutu karnego, podwyższył Lionel Messi. W 62. minucie gola kontaktowego strzelił Juanmi Jimenez, a minutę później, po strzale Luisa Suareza było już 3:1. Real było stać na strzelenie jeszcze jednego gola, ale w końcówce dominowała "Duma Katalonii". W ciągu zaledwie minuty bramki zdobyli Arda Turan i Denis Suarez.

FC Barcelona - Real Sociedad 5:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Denis Suarez (17'), 2:0 Messi (54' rzut karny), 2:1 Juanmi Jimenez (62'), 3:1 Luis Suarez (64'), 3:2 Willian Jose (73'), 4:2 Arda Turan (80'), 5:2 Denis Suarez (82').

Żółte kartki: Neymar, Alba, Luis Suarez - Vela, Berchiche, Martinez.

FC Barcelona: Jasper Cillessen - Jordi Alba, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Sergi Roberto (46' Aleix Vidal)- Denis Suarez, Javier Mascherano (66' Ivan Rakitić), Andre Gomes - Neymar (75' Arda Turan), Luis Suarez, Lionel Messi.

Real Sociedad: Geronimo Rulli - Yuri Berchiche, Inigo Martinez, Raul Navas, Aritz Elustondo (76' Alvaro Odriozola) - David Zurutuza, Asier Illarramendi, Xabi Prieto (57' Sergio Canales)- Mikel Oyarzabal, Willian Jose, Carlos Vela (56' Juanmi Jimenez).

Sędzia: Juan Martinez Munuera.