Brazylijczyk pozbawiony pasa w FEN! Wyzywa do walki Gamrota!

Sporty walki

Joilton Santos (13-6, 1 NC, 3 KO, 5 SUB) nie jest już mistrzem organizacji Fight Exclusive Night w kategorii lekkiej. Informację na Twitterze przekazał prezes FEN Paweł Jóźwiak. Nie wiadomo czy Brazylijczyk otrzymał już wiadomość o utracie tytułu, ale postanowił szybko znaleźć nowego pracodawcę w Polsce i wyzwał do walki... Mateusza Gamrota (12-0, 4 KO, 3 SUB), mistrza KSW!

Joilton Santos na galach organizacji FEN miał okazję do tej pory wystąpić tylko jeden raz. Na FEN 14 w pojedynku mistrzowskim pokonał jednogłośnie na punkty świetnie spisującego się Romana Szymańskiego (9-3, 1 KO, 3 SUB). "Peregrino" zasłynął w Polsce nie tylko znakomitą postawą sportową, ale także katorżniczym zbijaniem kilogramów przed swoim pojedynkiem.

Z mistrzowskiego pasa w dywizji -70 kg długo się jednak nie cieszył, gdyż włodarze organizacji Fight Exclusive Night postanowili mu go odebrać. Powód? Dwie porażki Brazylijczyka poza organizacją - na ACB 49 z Sharafem Davlatmurodovem oraz na MixFace 1 z Daudem Shaikhaevem. Oba pojedynki odbyły się w kategorii półśredniej.

Informację o odebraniu pasa mistrzowskiego Joiltonowi Santosowi przekazał na Twitterze Paweł Jóźwiak, Prezes Fight Exclusive Night.

W międzyczasie portal MMANews.pl zamieścił na Youtube wideo, na którym Santos odgraża się Mateuszowi Gamrotowi, mistrzowi KSW w kategorii lekkiej. Brazylijczyk z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości wskoczenia do karty walk największego wydarzenia MMA w Polsce, ale ostatnie rezultaty pojedynków nie są najlepszą wizytówką jego umiejętności. Choć pamiętajmy, że przegrane walki toczył w kategorii półśredniej.

 

 

W załączonym materiale wideo skrót jedynej walki Joiltona Santosa z Romanem Szymańskim podczas FEN 14!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie