Flash Wolves piątym potwierdzonym uczestnikiem IEM Katowice

E-sport
Flash Wolves piątym potwierdzonym uczestnikiem IEM Katowice

Tajwański gigant otrzymał zaproszenie do finału cyklu Intel Extreme Masters, który w dniach 22-26 lutego odbędzie się w Katowicach. Tym samym Flash Wolves zostało ostatnią, ósmą drużyną, która zapewniła sobie występ w tym turnieju, a piątą, której udział został oficjalnie potwierdzony.

Tym samym na Górnym Śląsku prawdopodobnie zobaczymy zespoły z każdego regionu, włącznie z reprezentantem obszarów Dzikiej Karty. Samo zaproszenie dla Flash Wolves nie jest zbyt dużym zaskoczeniem, ponieważ ekipa z Tajwanu była bardzo blisko samodzielnego wywalczenia. Maple, Karsa i spółka dotarli bowiem do finału IEM Oakland, ale tam zmuszeni byli do uznania wyższości europejskiego Unicorns of Love, które w decydującym starciu triumfowało wynikiem 3-2.


Jednocześnie warto nadmienić, że Flash Wolves było uczestnikiem ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, gdzie jednak zakoczyło rywalizację już po fazie grupowej, z wynikiem 2-4 zajmując ostatnią pozycję w grupie B. Od tamtego czasu formacja wymieniła zawodnika z pozycji strzelca – Hsiunga „NL” Wen-Ana, który zdecydował się na półroczną przerwę, zastąpił Lu „DoubleRed” Yu-Hung. Do drużyny dołączył też alternatywny toplaner Shen „Rins” Po-Ju. Flash Wolves rozpoczęło już zmagania w wiosennym splicie tajwańskiego LMS i w swoim pierwszym spotkaniu 2-1 pokonało najgroźniejszych rywali z AHQ eSports Club.


Przypomnijmy, że dotychczas przyjazd do polskiej stolicy e-sportu potwierdziły cztery formacje: Cloud9, H2k Gaming, Unicorns of Love i M19 Team (ex-Albus NoX Luna), zaś Flash Wolves jest piątym oficjalnym uczestnikiem IEM Katowice 2017. Nadal nie otrzymaliśmy natomiast podobnej informacji w związku z udziałem azjatyckich gigantów, którzy posiadają kwalifikację do katowickich zmagań: SK Telecom T1, Samsung Galaxy oraz Edward Gaming.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze