Kadra bokserów rozpoczyna starty w Debreczynie i Sofii

Sporty walki
Kadra bokserów rozpoczyna starty w Debreczynie i Sofii
fot. PAP

Lutowymi turniejami w węgierskim Debreczynie i stolicy Bułgarii Sofii polscy bokserzy rozpoczną cykl międzynarodowych sprawdzianów przed mistrzostwami Europy, które w czerwcu odbędą się w Charkowie na Ukrainie.

"Start w Debreczynie traktujemy jako test przed marcowymi mistrzostwami kontynentu U-22 w rumuńskim mieście Braiła. W składzie jest kilku młodzieżowców, m.in. Jakub Słomiński (49 kg), Adrian Kowal (56 kg) i Karol Łapawa (60 kg), ale też starsi zawodnicy, na czele z byłym wicemistrzem Europy seniorów Igorem Jakubowskim (91 kg) i medalistą Igrzysk Europejskich Mateuszem Polskim (64 kg). Cała, dziesięcioosobowa kadra nie jest jeszcze znana, bowiem trwa rywalizacja w trzech wagach. Szansę pokazania się dostanie np. Kamil Bodzioch (+91 kg)" - powiedział PAP nowy trener reprezentacji Karol Chabros.

 

Zawody na Węgrzech zaplanowane są w terminie 7-12 lutego. Tydzień później polscy pięściarze walczyć będą w Sofii.

 

"W Bułgarii boksować będą m.in. Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Dawid Michelus (64 kg), Damian Kiwior (69 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i Mateusz Figiel (+91 kg)" - dodał szkoleniowiec.

 

Serię meczów towarzyskich Polacy zainaugurują na początku marca - w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalem będzie Białoruś.

 

"W kwietniu czeka nas wyjazdowe spotkanie z Niemcami, a wcześniej turniej w Halle" - dodał Chabros. W ojczyźnie jego podopiecznych czekają m.in. występy w mistrzostwach Polski i turnieju Feliksa Stamma.

 

Głównym celem pierwszego półrocza są ME w Charkowie (14-25 czerwca). Ćwierćfinaliści tej imprezy zakwalifikują się do mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie