ME w biathlonie: Biegi na dochodzenie mężczyzn i kobiet w Polsacie Sport

Przedostatni dzień zmagań na mistrzostwach Europy w biathlonie będzie stał pod znakiem biegów na dochodzenie. W Dusznikach-Zdroju będziemy liczyć na dobrą postawę naszych reprezentantów. Transmisja sobotnich zmagań mistrzostw Europy w Polsacie Sport.

W sobotnim biegu na dochodzenie kobiet z polskich reprezentantek zabraknie jedynie Anny Mąki, która zajęła miejsce poza czołową ”60”. Na trasę wybiegnie pięć naszych zawodniczek. Największe szanse na dobry wynik ma oczywiście Magdalena Gwizdoń. Polka w piątek zajęła szóste miejsce i do prowadzącej Julii Dżymy tracić będzie na starcie prawie 50 sekund. Ponadto zobaczymy Monikę Hojnisz, Krystynę Guzik, Karolinę Pitoń i Kingę Mitoraj.

W przedostatnim dniu nie będzie niestety żadnego z Polaków. Najlepszy Łukasz Szczurek zajął w piątek dopiero 62. pozycję (w biegu na dochodzenie wystąpi najlepsza ”60” sprintu).  Tomasz Zięba był 83, Andrzej Nędza-Kubiniec – 87, a Grzegorz Guzik - 91. Mateusz Janik wycofał się przed startem z powodu choroby. Nie pobiegł także Tomasz Jurczak. Władimir Iliew, który w piątek był pierwszy wybiegnie na trasę 4,9 sekundy wcześniej niż drugi Aleksander Łoginow.

Transmisja sobotnich zmagań ME w Dusznikach-Zdrój od godziny 8.30 w Polsacie Sport.