PlusLiga: Zacięte starcie w Sosnowcu

W spotkaniu 18. kolejki PlusLigi siatkarze MKS Będzin wygrali z Cuprum Lubin 3:2. Obie ekipy stworzyły w hali w Sosnowcu niezwykle zacięte i emocjonujące widowisko.

Siatkarze MKS Będzin mieli przed spotkaniem aż siedemnaście punktów straty w ligowej tabeli do Cuprum Lubin, mimo to w premierowej odsłonie na parkiecie przeważali gospodarze. Podopieczni trenera Stelio DeRocco szybko wypracowali sobie przewagę (8:5), którą - w dużej mierze dzięki skutecznej grze Rafaela Araujo Rodriguesa - utrzymywali w środkowej części seta (14:9). W końcówce, po ataku Artura Ratajczaka prowadzili już 20:15, mimo to pozwolili rywalom na zmniejszenie dystansu (21:20). Mimo zrywu gości, set zakończył się zwycięstwem będzinian 25:23, a decydującą akcję zakończył  Araujo Rodrigues.

W drugim secie gospodarze również przeważali, ale tylko do stanu 17:13. Później nastąpiło przebudzenie ekipy Gheorghe Cretu, a sygnał do walki dał Łukasz Kaczmarek , który popisał się asem serwisowym i kilkoma skutecznymi atakami. Drużyna z Będzina stanęła w miejscu, a goście pewnie zmierzali do zwycięstwa w tej partii. Robert Taht wywalczył piłkę setową (20:24), a w kolejnej akcji skuteczny atak Kaczmarka zakończył tę odsłonę.

Po wyrównanym początku trzeciej odsłony (8:8), przewagę zaczęli budować gospodarze. Pomogła im skuteczna gra blokiem (13:9) oraz w ataku (19:14). Lubinianie znów ruszyli do odrabiania strat, po skutecznym ataku Kaczmarka byli blisko (20:19), ale będzinianie znów odskoczyli. Skuteczne ataki Marcina Walińskiego i Araujo Rodriguesa zakończyły tę partię.

Czwarty set rozpoczął się po myśli przyjezdnych (0:3, 3:8). Siatkarze trenera Cretu przeważali przez większą część tej odsłony. W końcówce, po ataku Keitha Puparta było już 16:20, ale gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zdołali wyrównać stan seta na 21:21. Decydujące punkty padły jednak łupem lubinian, którzy po ataku Tahta wywalczyli piłkę setową (23:24), a skutecznym blokiem w kolejnej akcji przedłużyli mecz. W tie-breaku znów oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip. Przy zmianie stron, dzięki skutecznej grze Walińskiego, trzy oczka zaliczki mieli gospodarze. W końcówce zdołali utrzymać dystans. Skuteczny atak Araujo Rodriguesa dał im piłkę meczową (14:10), a decydujący punkt zdobył Waliński. MVP: Krzysztof Rejno.

MKS Będzin - Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:11)

MKS: Rafael Araujo, Zlatan Jordanow, Artur Ratajczak, Krzysztof Rejno, Jonah Seif, Marcin Waliński - Michał Potera (libero) - Łukasz Kozub, Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski

Cuprum: Marcus Boehme, Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Keith Pupart, Robert Taeht - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Dawid Gunia, Rafail Koumentakis, Mateusz Malinowski.