Polacy poprowadzili derbowe spotkanie w Arabii Saudyjskiej

Szymon Marciniak posędziował w czwartek mecz 16. kolejki w arabskiej ekstraklasie. Polski arbiter był rozjemcą w spotkaniu pomiędzy drużynami Al-Raed i Al-Taawon (3:2). Na liniach pomagali mu Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. To nie pierwszy mecz tej trójki w kraju z Półwyspu Arabskiego.

Dla arbitrów z Polski to kolejna wyprawa do tego egzotycznego kraju. Zdarzało się bowiem, że wspomniana trójka gwizdała w meczach z udziałem różnych arabskich klubów. Tym razem Polacy zostali zaproszeni do miasta Buraidah w środkowej części kraju, gdzie rozgrywany był mecz derbowy pomiędzy Al-Raed i Al-Taawon. Co ciekawe, obydwa kluby rozgrywają swoje spotkania na King Abdullah Sport City Stadium. Co więcej są sąsiadami w ligowej tabeli. Dzięki zwycięstwu gospdoarze wyprzedzili gości i obecnie plasują się na 7. miejscu, Al-Taawon traci do rywala zza miedzy 1 punkt i jest ósmy.

Mecz był emocjonujący i zacięty, jak na derby przystało. Po szybkim wyjściu na dwubramkowe prowadzenie miejscowi nieco spuścili z tonu i pozwolili dojść do głosu Przyjezdnym. Ci zdołali także zdobyć dwa gole, ale ostatnie słowo należało do Al-Raed. W 48. minucie Marciniak podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Ismael Bangoura. W 66. minucie Polak pokazał drugi w odstępie kilku minut żółty kartonik dla zawodnika gospodarzy, ale to nie przeszkodziło podopiecznym Nacifa Beyaouia w zgarnięcoi trzech punktów.

Al-Raed - Al-Taawon 3:2 (2:0) -> WYNIKI, STRZELCY, STATYSTYKI