Prijović już strzela dla PAOK-u! Były napastnik Legii zaliczył wymarzony debiut

Po zawirowaniach transferowych Aleksandr Prijović ostatecznie trafił do Grecji. Szwajcar zdążył już nawet strzelić premierowego gola w barwach PAOK-u Saloniki. Nowa ekipa rosłego napastnika rozbiła 4:1 Panetolikos w rozgrywkach Pucharu Grecji.

Były zawodnik mistrzów Polski pojawił się na murawie w 64. minucie przy wyniku 3:0. Niespełna kwadrans później Prijovic wykonywał rzut karny, który ostatecznie zamienił na gola.

W połowie stycznia "Prijo" związał się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu ligi greckiej 4,5-letnim kontraktem. Szwajcar serbskiego pochodzenia do klubu z Salonik trafił za blisko 2 mln euro (1,9 mln). Ponadto kontrakt zakłada, że "Wojskowi" zagwarantowali sobie 15% od kwoty następnego transferu zawodnika. PAOK jest już jedenastym klubem w karierze niespełna 27-letniego piłkarza.

Prijovic przyszedł do Legii w lipcu 2015 roku z tureckiego Bolusporu. Kosztował wtedy 320 tys. euro. W barwach klubu ze stolicy rozegrał 72 spotkania i zdobył 24 bramki. W poprzednim sezonie sięgnął z drużyną z Łazienkowskiej 3 po mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar.