Były gwiazdor Ekstraklasy pogrążył Tunezję Kasperczaka

Aristide Bance cieszący się ze zdobycia bramki.

Reprezentacja Tunezji prowadzona przez Henryka Kasperczaka na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę z tegorocznym Pucharem Narodów Afryki.OrłyKartaginy uległy Burkina Faso 0:2, a rozstrzygającą bramkę zdobył Predjuce Nakoulma.

W meczu bardzo długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. O losach awansu zadecydowała końcówka spotkania. W 81. minucie Burkina Faso do awansu swoim trafieniem przybliżył Aristide Bance. Po chwili marzenia o doprowadzeniu do dogrywki zabrał Tunezji były zawodnik Górnika Łęczna i Górnika Zabrze Nakoulma. To właśnie była gwiazda Ekstraklasy ustaliła wynik meczu i przypieczętowała awans swojej reprezentacji do półfinału.

Rywalizacja ta miała kilka polskich wątków. Do Kasperczaka i popularnego „Prezesa” dołączył Abdou Razack Traore, który był gwiazdą Lechii Gdańsk. Podobnie jak Nakoulma rozegrał pełne spotkanie w barwach Burkina Faso.

Awans do ćwierćfinału trzeba uznać jako sukces kadry Kasperczaka. Tunezja w grupie z Algierią, Senegalem i Zimbabwe nie była faworytem do wyjścia z grupy. Sam szkoleniowiec przyznawał, że Tunezja nie ma aż tak dobrych zawodników, jak rywale.

Burkina Faso w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Egipt – Maroko. W 2013 roku „Ogiery” z Traore i Nakoulmą w składzie zdobyły srebrny medal PNA, co jest największym sukcesem tej reprezentacji.

Tunezja - Burkina Faso 0:2 (0:0)

Bramki: Aristide Bance 81, Predjuce Nakoulma 85