Jak walczył Jurkowski? Przypominamy ostatnią walkę dla KSW! (WIDEO)

Sporty walki

Coraz więcej znaków na niebie wskazuje, że powrót Łukasza Jurkowskiego (15-10, 4 KO, 6 SUB) do KSW jest naprawdę blisko. "Juras" ma już za sobą badania kontrolne, które nie wykazują poważniejszych urazów, ale z ogłoszeniem decyzji o możliwej walce wstrzymuje się jeszcze kilka dni. W międzyczasie przypominamy ostatni pojedynek, wtedy 30-letniego, Jurkowskiego z Tonim Valtonenem (27-15, 11 KO, 4 SUB) na KSW 15!

Do pojedynku na KSW 15 Łukasz Jurkowski przystępował z dwoma zwycięstwami z rzędu. Na KSW 11 w maju 2009 roku decyzją sędziów pokonał Attila Vegha, a nieco ponad rok później na gali Moosin w Stanach Zjednoczonych w pierwszej rundzie znokautował Ho Jin Kima.

Podczas KSW 15, które odbyło się 19 marca 2011 roku, "Juras" mógł liczyć na wsparcie licznie zgromadzonej na trybunach warszawskiego Torwaru publiczności. Wyzwanie jednak nie było łatwe. W przeciwnym narożniku zameldował się doświadczony Toni Valtonen.


od pierwszego gongu pojedynek nie układał się po myśli Polaka. Już po pierwszej próbie obrotówki Fin błyskawicznie ruszył po sprowadzenie i skutecznie przeniósł walkę do parteru. Taki scenariusz pojedynku trwał przez niemalże dziesięć minut. Valtonen skracał dystans, szukał klinczu i nie pozwalał Jurkowskiemu na przejęcie inicjatywy. Dwie rundy powędrowały na konto Fina, a "Juras" w swoim rekordzie zapisał dziesiątą porażkę z rzędu.

- Przepraszam za walkę, ale przeciwnik klasowy i należą mu się brawa. Kiedyś na początku kariery powiedziałem, że jeśli przegram dziesiątą walkę to podziękuję. Dziękuję za wiele lat wspólnych emocji i cieszę się, że mogłem to rozpocząć. Będę promował tę dyscyplinę za mikrofonem, razem z Andrzejem Janiszem, najlepiej jak potrafię - powiedział po zakończonym pojedynku Jurkowski, który opuszczał ring KSW dopingowany przez kibiców, którzy Torwar wypełnili do ostatniego miejsca.

"Juras" słowa dotrzymał i przez lata promował MMA pracując jako komentator, ekspert, a później również jako announcer. Natura ciągnie jednak wilka do lasu i po latach, kuszony wyjątkową ofertą występu na PGE Narodowym, Jurkowski postanowił przemyśleć sprawę powrotu do zawodowych startów. I wydaje się, że wielki comeback jest coraz bliżej!

W załączonym materiale wideo obejrzyjcie ostatnią walkę Łukasza Jurkowskiego z Tonim Valtonenem na KSW 15!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze