MŚ w saneczkarstwie: Złoto dla Huefner i niemieckiej dwójki

Niemcy zdominowali drugi dzień mistrzostw świata w saneczkarstwie na torze w Igls. Rywalizację jedynek wygrała Tatjana Huefner, a w dwójkach najlepsi okazali się Toni Eggert i Sascha Benecken. Polacy zajęli odległe lokaty.

Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadli Jerzy Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy zostali sklasyfikowani na 20. pozycji. Z kolei wśród jedynek 24. lokatę zajęła Ewa Kuls, a 28. była Natalia Wojtuściszyn.

To piąty złoty medal w indywidualnej konkurencji dla Huefner, ale po raz ostatni triumfowała pięć lat temu. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęła... dziesięć lat temu, także w Igls.

- To prawdziwe szaleństwo. Aż trudno w to uwierzyć - powiedziała 33-letnia zawodniczka.

Huefner jest pierwszą w historii saneczkarką, której udało się wywalczyć pięć złotych medali MŚ. W sobotę krążki zawisły także na szyjach Amerykanki Erin Hamelin oraz Kanadyjki Kimberley McRae.

W męskich dwójkach całe podium zajęli Niemcy. Eggert i Benecken po raz pierwszy triumfowali w MŚ. Okazali się lepsi od obrońców tytułu i mistrzów olimpijskich Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta oraz Robina Geueke i Davida Gamma.