Porażka Legii w sparingu z Zenitem

Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii piłkarze mistrza Polski Legii Warszawa przegrali w sparingowym meczu z wiceliderem rosyjskiej ekstraklasy Zenitem Sankt Petersbug 0:2 (0:2).

Obie bramki zdobył w pierwszej połowie napastnik reprezentacji Rosji Aleksandr Kokorin. W 27. minucie trafił do siatki legionistów po mocnym strzale, a wynik ustalił dziewięć minut później z bliskiej odległości, wykorzystując błędy warszawskiej defensywy.

Trwające od wtorku zgrupowanie w La Mandze jest drugim tegorocznym obozem przygotowawczym Legii w Hiszpanii. W środę podopieczni Jacka Magiery zremisowali 0:0 z koreańskim Ulsan Hyundai FC.

Legioniści mają jeszcze zaplanowane dwa sparingi w Hiszpanii - 3 lutego zagrają z duńskimi zespołami Odense BK i FC Nordsjaelland (oba mecze jednego dnia).

"Wojskowi" będą trenować w Hiszpanii do 4 lutego. Tydzień po powrocie zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia w 21. kolejce ekstraklasy.

Piłkarze Legii przygotowują się również do meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej z Ajaksem Amsterdam. Spotkania zaplanowano na 16 i 23 lutego, gospodarzem pierwszego będą mistrzowie Polski.