Drużyna Krychowiaka zremisowała z zespołem Glika w meczu na szczycie

Doskonale spisujące się w tym seoznie AS Monaco zremisowało 1:1 z Paris Saint-Germain w 22. kolejce Ligue 1. Remis wystarczył piłkarzom Leonardo Jardima do pozostania na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejny pełny mecz w barwach monakijskiego klubu rozegrał Kamil Glik. Inny reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych.

"PSG" musiało radzić sobie bez kilku kluczowych graczy. W kadrze paryżam zabrakło między innymi Marco Varattiego, Javiera Pastore oraz Sergio Auriera. Kontuzja nie ominęła także Krychowiaka, który od kilku tygodni zmaga się z urazem kolana.

Od początku tempo spotkania nie powalało, chociaż oba zespoły były nastawione ofensywnie. Przeważali gospodarze, ale ewentualna strata natychmiast kończyła się błyskawiczną kontrą "Les Rouge et Blanc". Chwalony przez francuskich dziennikarzy Glik dyrygował szykiem obronnym, kilka razy interweniując w kluczowych momentach. Często pojawiał się też w polu karnym mistrzów Francji, starając się wykończyć akcje po stałych fragmentach gry.

Od pierwszych minut bardzo aktywny był Julian Draxler, który wspólnie z Edinsonem Cavanim starali się zawiązać akcję, która mogłaby przechylić szalę zwycięstwa. Na początku drugiej połowy w ekipie ze stolicy Francji doszło do wymuszonej zmiany. Boisko z powodu urazu musiał opuścić bramkarz Kevin Trapp, a w jego miejsce pojawił się Alphonse Areola. Losy tej potyczki rozstrzygnęły się w ostatnich fragmentach. W 81. minucie rzut karny na gola zamienił Cavani, natomiast w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Bernardo Silva.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 1:1 (0:0) -> GOLE, STRZELCY, STATYSTYKI