Krystyna i Grzegorz Guzikowie: Kluczowe było strzelanie

Inne

W biegu pojedynczych sztafet mieszanych brązowy medal zdobyli Krystyna i Grzegorz Guzikowie. Był to pierwszy krążek wywalczony przez polskich biathlonistów na mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. - Wiedzieliśmy, że kluczowe będzie strzelanie. Dzisiaj należało strzelać bezbłędnie i nam udało się trafiać praktycznie bez pomyłek - podkreśliła Krystyna Guzik.

Marcin Muras: Wielkie gratulacje i dziękuję za emocje, które dostarczyliście. Dziś trzeba przyznać, że bieg od początku ułożył się po waszej myśli.

Krystyna Guzik: Przy formie biegowej, którą prezentujemy, wiedzieliśmy, że kluczowe będzie strzelanie. Dzisiaj należało strzelać bezbłędnie i nam udało się trafiać praktycznie bez pomyłek.

Po takim starcie będziesz miał więcej pewności siebie?

Grzegorz Guzik: Na pewno dzięki temu sukcesowi pewności przybyło. Oczywiście, od jakiegoś czasu ona rosła i wydaje mi się, że ze startu na start będzie teraz tylko umacniana.

Wspaniałe mistrzostwa Europy, ale brakowało wisienki na torcie w postaci sukcesu sportowego. Dzisiaj wy jesteście tą wisienką.

 

Krystyna Guzik: Dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy strzelać oraz że do końca należy zachować spokój. Ciężka praca przyniosła efekt. Dopisało nam szczęście i ponieśli nas zgromadzeni przy trasie kibice. Cieszymy się, iż udało się wywalczyć medal dla Polski.

 

Cały wywiad z Krystyną i Grzegorzem Guzikami w załączonym materiale wideo.

Marcin Muras, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze