Real Madryt ucieka Barcelonie! Wysokie zwycięstwo z Sociedad

Real Madryt umocnił się na prowadzeniu La Ligi po pewnym zwycięstwie z Realem Sociedad 3:0. Mecz 20. kolejki wcale jednak nie było pod kontrolą Królewskich, zaś wynik stawia przebieg spotkania w krzywym zwierciadle. Bramki dla lidera zdobywali Mateo Kovacić, Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata.

Gdy w południe punkty w Sewilli straciła Barcelona, zaś kilka godzin później klęskę na stadionie Espanyolu poniosła trzecia Sevilla stało się jasne, że Real musi być podwójnie zmotywowany, aby zdystansować rywali. Ta sztuka wyszła Królewskim znakomicie, jednak wysokie zwycięstwo przyszło w bólach: gospodarze pozwolili Realowi Sociedad na zbyt wiele i mogą mówić o sporym szczęściu.

Po bezbarwnej pierwszej połowie w wykonaniu podopiecznych Zinedine'a Zidane'a było 1:0, bowiem na kilka minut przed zmianą stron do siatki Geronimo Rulliego trafił Mateo Kovacić. Chorwat wykorzystał dogranie Cristiano Ronaldo, zaś zaraz po przerwie obaj zawodnicy zamienili się rolami i swoją trzynastą w tym sezonie Primera Division ustrzelił Portugalczyk.

Gospodarze odetchnęli z ulgą, gdy niewygodny rywal został osłabiony czerwoną kartką Inigo Martineza dwadzieścia minut później, bowiem zawodnicy z Sociedad sprawiali im wiele problemów (posiadanie piłki: 43%-57%, strzały: 7-9). Baskowie otrzymali decydujący cios w 82. minucie, kiedy wynik ustalił zmiennik Alvaro Morata.

Real Madryt - Real Sociedad 3:0 (1:0)

Bramki: Kovacic 38', Ronaldo 51', Morata 82'

Czerwona kartka: I. Martinez 74' (Sociedad)

Real Madryt: Navas; Danilo, Varane, Ramos, Nacho; Kovačić (Isco 77'), Casemiro, Kroos; Lucas Vázquez (Asensio 84'), Benzema (Morata 66'), Ronaldo

Real Sociedad: Rulli; Zaldúa, Raúl Navas, Íñigo, Kevin Rodrigues; Illarra, Canales (Granero 77'), Zurutuza; Oyarzabal (Vela 57'), Juanmi, Willian José (X. Prieto 57')