NBA: Warriors rozgromili Clippers

Wicemistrzowie zawodowej ligi koszykówki NBA Golden State Warriors rozgromili w sobotnim meczu Los Angeles Clippers 144:98. Popis gry dał nominowany do udziału w Meczu Gwiazd Stephen Curry, który zdobył 43 punktów, z czego 25 w trzeciej kwarcie.

Na 25 punktów zdobytych przez niego w tej części spotkania większość uzyskał z rzutów za trzy - miał pięć udanych takich prób. Warriors, finaliści ubiegłorocznych rozgrywek i mistrzowie sprzed dwóch lat, odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, z kolei dla Clippers była to najbardziej dotkliwa porażka. Zespół z Oakland ma zdecydowanie najlepszy bilans (40-7) w całej lidze.

Trwa świetna passa Miami Heat. Zespół z dołu tabeli Konferencji Wschodniej wygrał już siódmy mecz z rzędu, tym razem pokonując u siebie Detroit Pistons 116:103. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Goran Dragic - 23, Wayne Ellington - 19 i James Johnson - 18. W drużynie pokonanych wyróżnił się Andre Drummond, który rzucił 17 punktów i miał 20 zbiórek.

Dogrywka musiała wyłonić zwycięzcy spotkania w Milwaukee, gdzie Boston Celtics pokonali miejscowych Bucks 112:108. Najskuteczniejszy w zespole gości był Isaiah Thomas - 41 pkt, z czego osiemnaście z rzutów za trzy. Mimo zwycięstwa drużyna z Bostonu nie imponowała skutecznością, miała tylko 41,6 proc. celnych rzutów z gry, a na 40 prób za trzy udany było tylko 14. Bucks zaprezentowali się równie przeciętnie. Ich skuteczność to 42,5 proc., a popis niemocy dał Jabari Parker, który na osiem pierwszych rzutów nie trafił żadnego, a mecz zakończył z bilansem 2 - 13.