Puchar Anglii: Piątoligowiec pokonał Leeds United!

Piłkarze Sutton United pokonali przed własną publicznością Leeds United i awansowali do 1/8 finału Pucharu Anglii. To kolejny - po Lincoln City - przedstawiciel piątego poziomu rozgrywkowego na tym etapie rozgrywek.

Zespoły z niższych poziomów rozgrywkowych w Anglii radzą sobie całkiem nieźle w tej edycji krajowego Pucharu, więc także w przypadku Sutton United, którzy podejmowali Leeds United. Goście nie wyszli w najsilniejszym składzie i to odbiło im się czkawką. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy raz za razem pojawiali się pod bramką Marco Silvestriego.

Warto zaznaczyć, że Sutton grało tak dobrze, że trener Paul Doswell pierwszą zmianę przeprowadził dopiero w doliczonym czasie gry! A jego piłkarze wytrzymali fizycznie. Tuż po przerwie w polu karnym faulowany był Biamou, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Jamie Collins i bez większych problemów zdobył bramkę. W końcówce czerwoną kartkę po stronie gości obejrzał jeszcze Liam Cooper, a wynik nie uległ już zmianie.

Piątoligowiec gra więc dalej! Wczoraj awans wywalczyło także Lincoln City, więc gracze Sutton United nie będą osamotnieni. W niedzielnych spotkaniach Millwall pokonał Watford 1:0, a Fulham ograło Hull City 4:1.

Sutton United - Leeds United 1:0 (0:0)

Bramka: Collins 53 (rz.k.)

Sutton: Worner - Amankwaah, Downer, Collins, Spence - Deacon, Bailey, Eastmond (90+1 Traore), May, Gomis - Biamou.

Leeds: Silvestri - Coyle, Mckay, Cooper, Denton - Grimes, Whitehouse (73 Roofe), Dallas (57 Sacko), Phillips - Doukara (63 Wilks), Antonsson.

Żółte kartki: Deacon - Cooper, Denton, Sacko.

Czerwona kartka: Cooper.