Były reprezentant Kuby oskarżony o okrutne morderstwo!

Siatkówka
Były reprezentant Kuby oskarżony o okrutne morderstwo!
fot. PAP
W sierpniu piątka kubańskich siatkarzy została skazanych pod zarzutem gwałtu.

Kolejny skandal z udziałem siatkarskiej części niewielkiego karaibskiego kraju! Były reprezentant Kuby, 22-letni Yassel Perdomo został oskarżony o zabójstwo starszego od siebie mężczyzny ze szczególnym okrucieństwem. Jaki grozi mu wyrok?

Kilka miesięcy temu byliśmy świadkami skandalu z udziałem reprezentacji Kuby, którego skutkiem było skazanie kilku jej uczestników na więzienie. Abraham Alfonso Gavilan, Osmany Uriarte, Luis Sosa Sierra, Ricardo Calvo czy wreszcie najbardziej znany Rolando Cepeda dopuścili się gwałtu na prostytutce w trakcie rozgrywek Ligi Światowej w Finlandii.

Jak się okazało, gorący temperament Kubańczyków dalej daje o sobie znać. Tym razem negatywnym bohaterem mediów został Yassel Perdomo, były zawodnik Santiago de Cuba. Siatkarz z przeszłością reprezentacyjną musiał zrezygnować z zawodowego sportu z powodu problemów z sercem. Według Patriotic Union of Cuba (UNPACU) został on oskarżony o zabójstwo 29-letniego Ricardo Viltresa.

Według serwisu cibercuba.com do zdarzenia doszło pod koniec zeszłego roku z powodu długów oraz... religijnych. Śledztwo jest w toku. Ile lat w więzieniu może spędzić siatkarz, jeśli dowody okażą się wystarczające?

ch, Polsat Sport, cibercuba.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze