Zespół Ponitki lepszy od drużyny Kuliga w tureckiej lidze koszykarzy

Mateusz Ponitka zdobył 16 punktów w meczu tureckiej ekstraklasy koszykarzy, w którym jego Pinar Karsiyaka Izmir pokonał na wyjeździe Banvit Bandirma 109:104. Sześć punktów i siedem zbiórek w ekipie pokonanych miał inny reprezentant Polski Damian Kulig.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej goście zrewanżowali się rywalom za porażkę w Izmirze w inauguracyjnej serii gier 67:85.

Ponitka, który w klasyfikacji strzelców ligi tureckiej jest 20. ze średnią 14,0 pkt, przebywał na parkiecie 34 minuty, trafił cztery z sześciu rzutów za dwa punkty, jeden z czterech za trzy i pięć z siedmiu wolnych. Miał też trzy zbiórki i dwie asysty.

Kulig, dziesiąty wśród najlepiej blokujących w lidze (średnio 0,75 bl.), w trakcie 16 minut na parkiecie trafił obydwa rzuty za dwa punkty oraz dwa z trzech wolnych, miał trzy zbiórki w ataku i cztery w obronie, dwie asysty oraz blok.

Pinar zajmuje szóste miejsce w tabeli (10 zwycięstw - 6 porażek). Prowadzony przez znanego z mistrzowskich tytułów w Polsce trenera Saso Filipovskiego Banvit, rewelacja pierwszej rundy rozgrywek, jest czwarty (11-5).