Do Torino obecnie wypożyczony jest Joe Hart, jednak mimo wielu świetnych występów Anglika, klub nie ma wystarczająco pieniędzy na permanentne wykupienie go z Manchesteru City. Klub z Turynu od dłuższego czasu poszukuje więc godnego następcy, dużo mówiło się o Łukaszu Skorupskim, który w tym sezonie znakomicie spisuje się w Empoli.

Polak jest tylko wypożyczony z AS Romy, jednak prawdopodobnie nie będzie miał przyszłości w pierwszym składzie klubu ze stolicy - tam numerem jeden jest inny Polak, Wojciech Szczęsny. Pogłoski o zainteresowaniu Skorupskim mogą być jednak wyssane z palca, bowiem Torino zgłosiło się z konkretną ofertą do Lechii Gdańsk.

Mowa o Vanji Milinkovicu-Savicu, za którego Granata rzekomo wyłożyła już 2,5 miliona euro, zaś Serb ma przenieść się do Turynu po zakończeniu sezonu. W poniedziałek ma przejść badania medyczne i wrócić na wiosnę do Polski. O szczegółach transferu pisał na Twitterze dziennikarz Corriere Dello Sport, Matteo Pedrosi.

Milinković-Savić przebojem wdarł się do pierwszego składu wicelidera Ekstraklasy, którego zawodnikiem jest od ponad roku. Wcześniej wysoki Serb był zawodnikiem Manchesteru United, jednak wobec problemów z przyznaniem pozwolenia na pracę nie zrobił kariery na Wyspach Brytyjskich.