Wiślaczki mają bilans 2-8, a ekipa z Węgier odniosła tylko jedno zwycięstwo. Na wyjeździe, w pierwszej rundzie, krakowianki były zdecydowanie lepsze, wygrywając 91:61, więc drugi sukces dałby podopiecznym trenera Jose Ignacio Hernandeza znaczącą przewagę.

 

W 10. kolejce obydwie ekipy doznały wyjazdowych porażek - krakowianki z Familą Schio 54:80, a Uni w Stambule z Fenerbahce 53:66.

 

Z kolei zespół z Polkowic, który przed tygodniem sprawił sensację wygrywając w Orenburgu z Nadieżdą 60:50 odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, zmierzy się z mistrzem Hiszpanii - Perfumerias Avenida. W Salamance zawodniczki z Dolnego Śląska przegrały 60:81, więc mają teraz okazję do rewanżu.

 

Drużyna z Hiszpanii zajmuje piątą lokatę w tabeli grupy B z bilansem pięciu zwycięstw w 10 spotkaniach. Jej liderką jest Amerykanka Adaora Elonu, która zdobywa średnio 14,6 pkt i ma 5,6 zbiórek.

 

Stelmet BC, który odpadł z Ligi Mistrzów FIBA, ale nie zakończył przygody w pucharach, w tym tygodniu odpoczywa od rywalizacji. 8 lutego rozegra pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Europy z Ciboną Zagrzeb.

 

Program meczów polskich drużyn w europejskich pucharach:
 
 środa, 1 lutego 
 
 Euroliga koszykarek, 11. kolejka
 CCC Polkowice - Perfumerias Avenida Salamanka    (gr. B. godz. 19.00)
 Wisła Can-Pack Kraków - Uni Gyoer                (gr. A, godz. 19.00)