Górnik Łęczna lepszy od Ruchu w sparingu w Hiszpanii

Piłka nożna
Górnik Łęczna lepszy od Ruchu w sparingu w Hiszpanii
fot. PAP

Piłkarze Górnik Łęczna wygrali z Ruchem Chorzów 3:0 (0:0) w sparingu drużyn ekstraklasy. Mecz rozegrano w Hiszpanii, gdzie przebywają na obozach oba zespoły zajmujące obecnie spadkowe miejsca w ligowej tabeli.

Bramki zdobyli: Bartosz Śpiączka (47, 71-głową) i Aleksander Komor (55-głową).

 

W Oropesa del Mar zmierzyły się drużyny prowadzone przez byłych selekcjonerów Waldemara Fornalika (Ruch Chorzów) i Franciszka Smudę (Górnik Łęczna).

 

Był to trzeci wygrany mecz podopiecznych Smudy podczas obozu w Oropesa del Mar. W poprzednich łęcznianie pokonali rezerwy Villarreal CF (Hiszpania) 2:0 oraz węgierski Diosgyori VTK Miszkolc 3:0.

 

Dla chorzowian był to trzeci mecz kontrolny podczas pobytu w Benicassim. Wcześniej pokonali szwajcarski drugoligowy Servette Genewa 2:1 i przegrali z ekstraklasowym węgierskim Diosgyoer VTK 1:2. Ruch zagra jeszcze podczas zgrupowania z czeskim Slovanem Liberec.

 

Chorzowianie byli wcześniej na obozie w Rybniku, przed wyjazdem do Hiszpanii rozegrali dwa mecze kontrolne - z ekstraklasowym czeskim MFK Karwina przegrali 0:1, potem pokonali drugoligową Odrę Opole 5:1.

 

"Niebiescy" w 20 meczach tego sezonu wywalczyli na boisku 20 punktów, jednak stracili osiem na skutek kary nałożonej przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN i zamykają tabelę. Chodziło o podwójne umowy zawodników (z klubem oraz jego fundacją) i regulowanie wynikających z nich zobowiązań. Jeśli klub do końca stycznia spłaci zaległości, odzyska cztery punkty. Górnik ma 18 punktów i jest przedostatni.

 

Pierwszy po zimowej przerwie mecz ekstraklasy Górnik Łęczna rozegra na Arenie Lublin 11 lutego, o godz. 15.30 z KGHM Zagłębiem Lubin, natomiast dzień wcześniej, o godz. 18 Ruch Chorzów podejmować będzie Cracovię.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze