Tym samym weteran sceny Leadpaint, używając wojownika (Pirate Warrior), łotra (Miracle Rogue), maga (Reno Mage) i szamana (Aggro Shaman), skompletował kolejny, bodajże największy sukces w swojej karierze. Dość ekscentryczny zawodnik, którego niejednokrotnie mogliśmy oglądać w amerykańskich preeliminacjach i który dobrze radził sobie przede wszystkim w turniejach organizowanych przez ESL, na swojej drodze pokonał między innymi Jona „Orange” Westberga (Alliance). Na konto Amerykanina trafiło 4 tysiące dolarów oraz 15 punktów HCT.


O ile jednak Leadpaint to dość rozpoznawalny na scenie gracz, o tyle jego przeciwnik to postać nadal dość anonimowa, jeśli chodzi o profesjonalne zmagania. RayC to zawodnik organizacji Vicious Syndicate Gaming, który w ubiegłym roku startował w zimowych i wiosennych amerykańskich preeliminacjach, jednak bez powodzenia. Dotychczas jego największym osiągnięciem był półfinał innego turnieju z cyklu ONOG – PAX East Major. Teraz natomiast RayC wzbogacił się o 2 tysiące dolarów i 12 punktów HCT. RayC w drodze do finału wyeliminował takich graczy jak David „JustSaiyan” Shan (Tempo Storm) czy William „Amnesiac” Barton (NRG eSports). W półfinale swoją drogę zakończyli natomiast finalista Dreamhacka Austin 2016, Terrence „TerrenceM” Miller (Gale Force eSports), oraz znany przede wszystkim jako streamer Jeffrey „Trump” Shin (TSM).


Po raz kolejny też okazało się, że najmocniejszymi klasami w grze są obecnie szaman, łotr i wojownik, natomiast o ile paladyn (Murloc Paladin) bardzo dobrze sprawdza się w drużynowych zmaganiach wymagających znacznie większej puli talii, o tyle nadal nie potrafi przebić się do indywidualnej rywalizacji.