Wilder ma nowego rywala! Washington zastąpi Wawrzyka

Sporty walki
Wilder ma nowego rywala! Washington zastąpi Wawrzyka
fot. Polsat Sport

Gerald Washington (18-0-1, 12 KO) zastąpi Andrzeja Wawrzyka w walce z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Do pojedynku o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej dojdzie 25 lutego w Birmingham.

Pierwotnie Amerykanin miał skrzyżować rękawice z Polakiem, lecz po jednej z kontroli antydopingowych w organizmie Wawrzyka wykryto stanozolol. Wilder na nieco ponad miesiąc przed galą stracił więc rywala, a promotorzy musieli szybko znaleźć zastępstwo. Wśród ewentualnych przeciwników pojawiały się nazwiska Geralda Washingtona, Andrieja Rudenki czy też... Mariusza Wacha. Faworytem był jednak ten pierwszy.

Już wczoraj dziennikarz ESPN Dan Rafael poinformował, że to właśnie Washington jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Wawrzyka. Niepokonany Amerykanin od kilku tygodni pozostawał w treningu, a ostatnio tylko czekał na zielone światło w kontekście mistrzowskiej walki. Otrzymał je, a my doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia.

Do walki Wilder - Washington dojdzie 25 lutego w Birmingham. Na gali zaprezentuje się jeden Polak - Izu Ugonoh (17-0, 14 KO) zmierzy się z Dominikiem Breazeale'em (17-1, 15 KO).

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie