Legenda tenisa: Williams pobije mój rekord, ale teraz jest łatwiej

Tenis
Legenda tenisa: Williams pobije mój rekord, ale teraz jest łatwiej
fot. PAP/EPA

Legenda kobiecego tenisa, Australijka Margaret Court uważa, że Serena Williams niedługo pobije jej rekord 24. wielkoszlemowych tytułów. "Myślę, że Williams będzie w stanie pobić mój rekord, a rekordy są po to, by je poprawiać” – stwierdziła Court.

Serena Wiliam zwyciężając w Australian Open zdobyła swój 23. tytuł w Wielkim Szlemie. W finałowym spotkaniu pokonała swoją starszą siostrę Venus, 6:4, 6:4.

 

Court sądzi, że Serena Williams pobije jej rekord zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych raczej wcześniej niż później. "Myślę, że Williams będzie w stanie pobić mój rekord, gra bardzo dobrze, a rekordy są po to, by je łamać” – stwierdziła Court.

 

Zaznaczyła też, że teraz tenisistom jest o wiele łatwiej trenować i osiągać wysokie rezultaty: "Teraz trenowanie jest wiele łatwiejsze. We wczesnych latach 60-tych meczów tenisowych nie było w telewizji, nie było sponsorów i wielkich pieniądze. Teraz nawet rakiety są piękne w porównaniu do tego, co kiedyś. Obiekty jest na wysokim poziomie, zawodnicy mogą korzystać po meczu z usług masażystów, jeździć na turnieje z psychologami, fizjoterapeutami, trenerami i każdym z kim chcą” – powiedziała Australijska legenda tenisa.

 

Powiedziała także, że ciężko jest porównać jej sukcesy, do tych osiągniętych przez Amerykankę. " To zupełnie inna era, nieporównywalna do naszej, a mimo to udało nam się dochować tak wielu wielkich mistrzów, zdobywających trofea na całym świecie” – podsumowała Court.

 

Margaret Court swoją karierę rozpoczynała w 1959 roku, a rok później w  wieku 17 lat sięgnęła po pierwsze zwycięstwo wielkoszlemowe w mistrzostwach Australii, czyli dzisiejszym Australian Open. Turniej ten wygrywała łącznie jedenaście razy, w latach 1960-1966 siedem razy z rzędu. Ogółem zwyciężyła w 64. turniejach wielkoszlemowych w singlu, grze podwójnej i mieszanej.

jk, Polsat Sport, theage.com.au

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze