Hit Premier League na remis! Costa zmarnował karnego

W hicie 23. kolejki Premier League Liverpool na własnym obiekcie podjął Chelsea. Pierwsza połowa nie zachwyciła, ale przyniosła kapitalną bramkę z rzutu wolnego Davida Luiza. W drugiej otrzymaliśmy już dawkę potężnych emocji. Ostatecznie Liverpool zremisował z Chelsea 1:1, a gola na wagę remisu zdobył Georginio Wijnaldum.

Równo sześć lat temu doszło do jednego z najbardziej niespodziewanych transferów w historii angielskiego futbolu: Fernando Torres zmienił Liverpool na Chelsea za rekordowe 50 milionów funtów. Od tego momentu niechęć między tymi dwoma klubami jeszcze się nasiliła - szczególnie ze strony "The Reds". Od tego czasu zmieniło się wiele, ale na pewno nie aspiracje obu tych zespołów. Dlatego też na Anfield zapowiadały się wielkie emocje.

Na ławce rezerwowych rozsiadł się Sadio Mane, który jednak po kilkunastu minutach wyraźnie chciał pomóc kolegom. Liverpool co prawda miał przewagę w środku pola, lecz kompletnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Chelsea nie była lepsza, ale widać było, że gracze Antonio Conte czekają na tę jedną sytuację, która może zapewnić im prowadzenie. No i w 24. minucie goście otrzymali rzut wolny z dalszej odległości. Wydawało się, że do uderzenia przygotowuje się Willian, zwłaszcza że w miniony weekend zdobył piękną bramkę w Pucharze Anglii.

Tak też myśleli zawodnicy Liverpoolu i mocno się na tym przejechali. Niespodziewanie do piłki podbiegł David Luiz i kapitalnym uderzeniem pokonał Simona Mignoleta. Od tego momentu działo się niewiele, a do przerwy najważniejszym zdarzeniem była kontuzja właśnie strzelca gola. Na szczęście nie było to nic poważnego i Brazylijczyk wrócił do gry.

Po przerwie spotkanie zdecydowanie nabrało tempa: przede wszystkim znacznie lepiej wyglądali gospodarze, którzy po niespełna kwadransie dopięli swego. Świetnym podaniem popisał się Jordan Henderson, a Willian chyba lekko zlekceważył wbiegającego Jamesa Milnera. Po chwili piłka trafiła do Georginio Wijnaldum, a ten wpakował ją do siatki. Od tego momentu do gry wróciła też Chelsea, która mogła zadać ostatni cios. W polu karnym faulowany był Diego Costa, a sędzia Mark Clattenburg odgwizdał jedenastkę. Na nieszczęście gości, reprezentant Hiszpanii sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, a jego uderzenie obronił Simon Mignolet. Chwilę wcześniej z boiska zszedł Eden Hazard, który z pewnością byłby pewniakiem do wykonania tego stałego fragmentu gry.

Liverpool odpowiedział bardzo szybko, lecz Roberto Firmino nie zdołał umieścić piłki w siatce. To nie był jego dzień, bo na początku drugiej połowy zmarnował jeszcze lepszą sytuację. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1. Chelsea na skutek straty punktów Arsenalu i Tottenhamu utrzymała dziewięciopunktowe prowadzenie w lidze.

Liverpool - Chelsea 1:1 (0:1)

Bramki: Wijnaldum 57 - Luiz 24.

Liverpool: Mignolet - Clyne, Matip, Lovren, Milner - Can, Henderson, Wijnaldum - Lallana (90 Origi), Firmino, Coutinho (75 Mane).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Luiz, Cahill - Moses, Kante, Matic, Alonso - Willian (83 Fabregas), Costa (90+4 Batshuayi), Hazard (72 Pedro).

Żółte kartki: Henderson, Milner - Willian.

Relacja zakończona

Od nas na dziś to już wszystko. Dziękujemy! Dobrej nocy.

Liverpool - Chelsea 1:1

[90'+3] KONIEC! Druga połowa meczu to było to na co czekaliśmy! Były emocje, szanse z obu stron i ostatecznie podział punktów.

[90'+2] Batshuayi wejdzie na kilkadziesiąt sekund za Costę. Nie był to najlpeszy mecz tego snajpera.

[90'+2] Zablokowany strzał Alonso i Chelsea chyba już straciła szansę na trzy punkty.

[90'+1] Mane do Firmino. Ten w świetnej sytuacji uderzył głową prosto w Courtoisa... Ależ końcówka!

[90'] Mark Clattenburg doliczył do podstawowego czasu gry trzy minuty!

[89'] Bomba Perdo sprzed pola karnego... minimalnie obok słupka!

[89'] Mamma mia! - krzyknął Antonio Conte.

[88'] Pedro miał już piłkę na nodze w polu karnym, ale kapitalnie wrócił Henderson! Kluczowa interwencja!

[86']  Fabregas wypychany przez Matipa ze światła bramki nie stworzył zagrożenia. Piłka w rękach Mignoleta.

[84']

[83'] Willana zmieni Fabregas.

[82'] Centra Mane, ale na posterunku Courtois.

[80'] Zamieszanie w polu karnym Chelsea... Ręka Mane.

[79'] W drugiej połowie są już emocje godne tego meczu!

[76'] NIE MA GOLA! Broni Mignolet!

[76'] Na 11. metrze Costa i...

[76'] RZUT KARNY! Matip faulował Costę!

[76'] Coutinho już zakończył udział w tym meczu. W jego miejsce Mane i wielka owacja kibiców! W końcu wraca ich ulubieniec.

[74'] Liverpool od kilku minut na połowie Chelsea, ale nic z tego nie wynika

[71'] Mamy zmianę. Za Edena Hazarda na boisku melduje się Pedro!

[70'] Rzut oka na inne stadiony. Tam 87 minuta.

Bournemouth - Crystal Palace 0:1
Burnley - Leicester 0:0

[67'] Willan wstrzelił piłke w pole karne, ale Diego Costa nie zdążył przeciąć toru lotu piłki.

[64'] Starcie w polu karnym Mosesa z Millnerem, ale arbiter nie zdecydował się podyktować jedenastki dla Liverpoolu.

[60'] To 14 gol Wijnalduma w Premier League.

[58'] Świetnie rozszerzył grę Henderson. Piłkę głową zgrał Millner, a z czterech metrów do siatki wpakował ja Wijnaldum. Bardzo umiejętnie wślizgnął się między rywali.

[57'] GOOOOOOOOLLL!!!!!!! Wijnaldum!

[55'] Willan nie w tempo podał do Mosesa i szansa na groźną akcję pogrzebana.

[52'] Moses uderzył z ostrego kąta, ale tylko słupek! Choć jedynie jego zewnętrzna część i piłka powędrowała poza linię końcową. Wznowi Mignolet.

[51'] Liverpool dobrze zaczął pierwszą połowę i podobnie jest w drugiej. Oby to zwiastowało w końcu wielkie emocje.

[49'] Co za pudło Firmino! Świetnie dograł mu piętą Lallana, a ten w kapitalnej sytuacji uderzył kilka metrów od celu.

[47'] Bez zmian po obu stronach.

[46'] Zaczynamy drugą połowę!

Przy okazji zerknijmy na zaplecze Premier League. Grają nasi bramkarze. Kuszczak w Birmingham i Białkowski w Ipswich.

[45'+2] Koniec! Czas na przerwę. Piękny gol Luiza i to by było na tyle. W drugiej połowie liczymy na zdecydowanie więcej!

[45'] Arbiter doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

[43'] Ostre starcie Lallany i Hazarda. Gra toczy się w środku pola.

[40'] Miał ciekawy pomysł Clyne. Chciał zagrac prostopadłą piłkę, ale nikt nie odczytał jego intencji.

[38'] Liverpool wysoko na połowie rywala, ale brakuje dokładności w rozegraniu piłki.

[35'] Na innych boiskach Premier League już po pierwszych połowach.

[33'] Zamieszanie w polu karnym Chelsea po dośrodkowaniu, ale już wszystko wyjaśnione.

[32'] Brazylijczyk przypadkowo podkręcił staw kolanowy. Próbuje grać dalej, ale Terry w gotowości.

[31'] David Luiz zwija się z bólu! Chyba zejdzie z boiska. Rozgrzewa się Terry.

[29'] Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Zatrzymana tez kontra Liverpoolu.

[28'] Kolejne zagrożenie bramki Mignoleta po rzucie wolny. Po dośrodkowaniu uderzał Willan, ale tylko rzut rożny.

[26'] Pięknie uczcił swój setny mecz w Premier League Luiz!

[25'] GOOOOOOOLLLL!!! David Luiz z rzutu wolnego!

[21'] Na potwierdzenie naszych słów o lepszej grze Liverpoolu.

[20'] Zepsuli to zawodnicy Chelsea.

[19'] Zablokowane uderzenie Mosesa, ale zablokował go Millner. Rzut rożny!

[17'] Poza strzałem Wijnalduma... nuda.

[14'] Chelsea jeszcze bez akcji!

[12'] Wijnaldum potężnie uderzył z dystansu! Poradził sobie Courtois. Pierwszy strzał w meczu... i to jaki!

[11'] Ładnie wymienił piłkę Henderson z Firmino, ale akcję skasował David Luiz. Dobrze zaczęli gospodarze!

[10'] Wysoki pressing Liverpoolu. Gubi się Chelsea

[9'] Nie mieliśmy jeszcze żadnej groźnej sytuacji...

[8'] Mozolnie konstruuje swoje akcje Liverpool.

[7'] Zdecydowanie więcej dzieje się na innych stadionach. Tam 23 minuta.

Bournemouth - Crystal Palace 0:0
Swansea - Southampton 0:0
Arsenal - Watford 0:2

[3'] Bardzo spokojny początek z obu stron. Częściej przy piłce Liverpool.

Tak wyglądały ostatnie pojedynki tych drużyn.

ZACZYNAMY!

Zawodnicy już na murawie. Rozbrzmiał hymn Liverpoolu - You'll Never Walk Alone.

Sensacja!

Bramki: Kaboul i Deeney!

Podobny jubileusz do Luiza obchodzi stopre Liverpoolu, Lovren. Dziś gra swój setny mecz w barwach Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach.

Middlesbrough - West Brom 0:1!
Bramka: Morrison

David Luiz zagra dziś 100. raz w Premier League!

Tak zagra Chelsea!

O 20:45 rozpoczęły się inne mecze Premier League.

Bournemouth - Crystal Palace
Burnley - Leicester
Middlesbrough - West Brom
Sunderland - Tottenham
Swansea - Southampton
Arsenal - Watford

Trener Juergen Klopp do dyspozycji ma Sadio Mane, który był na Pucharze Narodów Afryki. Senegalczyk w sobotę nie strzelił karnego i jego reprezentacja po serii "jedenastek" przegrała z Kamerunem w ćwierćfinale turnieju. Działacze Liverpoolu posłali po niego... prywatny samolot! Dziś jest jednak na ławce.