Puchar Włoch: Lazio Rzym w półfinale. Trzy gole i dwie czerwone kartki w Mediolanie

Lazio Rzym zostało kolejnym półfinalistą Pucharu Włoch. W ćwierćfinale pokonało Inter Mediolan 2:1. W ten sposób zrewanżowało się podopiecznym Stefano Pioli za grudniową porażkę w Serie A 0:3.

Piłkarze Interu Mediolan mieli ochotę szybko rozstrzygnąć losy tego meczu i od początku ruszyli do ataku. W 16. minucie byli bliscy strzelenia gola, jednak Geoffrey Kondogbia trafił w słupek. To się zemściło... W 20. minucie po dośrodkowaniu Senada Lulicia ładnym uderzeniem głową popisał się Felipe Anderson. Jeszcze przed przerwą mogło być już 2:0. Na przestrzeni kilkunastu sekund przyjezdni zmarnowali jednak dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem. W 32. minucie Ciro Immobile fatalnie przestrzelił, natomiast sześćdziesiąt sekund później Anderson przegrał pojedynek z Samirem Handanoviciem.

Druga część meczu rozpoczęła się od kolejnej wybornej okazji dla podopiecznych Simone Inzaghiego. W 48. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Wesley Hoedt i Handanović odbił piłkę, do której dopadł Marco Parolo. Reprezentant Włoch powinien podwyższyć wynik, ale fatalnie przestrzelił... Co się odwlecze, to nie uciecze. W 54. minucie Miranda sfaulował we własnym polu karnym Immobile. W konsekwencji sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Chwilę później "jedenastkę" na gola zamienił Lucas Biglia.

Pomimo gry w dziesiątkę, mediolańczycy się nie poddali i szukali okazji, by strzelić przynajmniej honorowego gola. W międzyczasie siły się wyrównały, ponieważ w 76. minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał Stefan Radu. Kibice gospodarzy doczekali się bramki swoich ulubieńców. W 84. minucie gola ładnym uderzeniem głową strzelił Marcelo Brozović. Na więcej, pomimo prób, nie starczyło już czasu...

W półfinale Biancocelesti zmierzą się z lepszym z pary AS Roma - AC Cesena.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:2 (0:1)

Bramki: Brozović 84 - Felipe Anderson 20, Biglia 56

Inter Mediolan: Samir Handanović - Danil D'Ambrosio, Jeison Murillo, Miranda, Cristian Ansaldi (58. Gary Medel) - Marcelo Brozović, Geoffrey Kondogbia - Antonio Candreva, Ever Banega (46. Joao Mario), Ivan Perisić - Rodrigo Palacio (46. Mauro Icardi)

Lazio Rzym: Federico Marchetti - Patric Gabarron, Stefan de Vrij, Wesley Hoedt, Stefan Radu - Marco Parolo, Lucas Biglia, Alessandro Murgia (78. Wallace) - Felipe Anderson (74. Sergej Milinković-Savić), Ciro Immobile, Senad Lulić (74. Jordan Lukaku)

Czerwone kartki: Miranda (54) - Radu (76, za drugą żółtą kartkę)