Jak trudno jest zdobyć sympatię dziennikarzy i trybun w Hiszpanii przekonało się wiele światowego formatu gwiazd, które przychodziły do LaLiga. Kovacić rzucił w niedzielę na kolana Santiago Benrnabeu. Targany kryzysem Real, który w pięciu poprzednich meczach wygrał tylko raz, pokonał Real Sociedad 3:0. Chorwat po raz pierwszy w historii występów w drużynie Królewskich strzelił gola i miał asystę. Został okrzyknięty bohaterem, który może skanalizować gniew kibiców za kiepskie w 2017 r. rezultaty.

 

Wtorkowa „Marca” po przeanalizowaniu gry Chorwata poświęciła mu okładkę, tytułując młodego piłkarza „Special K”. Jeśli przypomnimy sobie, jak nieliczni nosili podobny przydomek, a wśród ludzi związanych z madryckim klubem był to m.in. Jose Mourinho („The Special One” wziął się już z czasów jego pracy w Chelsea), zaszczyt, jaki spotkał Kovacicia jest naprawdę wyjątkowy.

 

Historia Chorwata jest dowodem na to, jak przewrotny jest los piłkarza. Jeszcze kilkanaście tygodni temu, kiedy Królewscy chcieli pozyskać Paula Pogbę i Andre Gomesa, był on pierwszym na liście, by opuścić klub. Teraz jako jeden z najmłodszych zawodników w kadrze (razem z 20-letnim Asensio), zbiera owacje wszystkich trybun Santiago Bernabeu, które bez skrępowania wygwizduje samego Cristiano Ronaldo.

 

Ale Chorwat miał świetne momenty już kilka miesięcy temu. M.in. w dwumeczu Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Pierwsze spotkanie Królewscy wygrali 5:1, wtedy Kovacić zagrał zaledwie 11 minut, w drugim padł niespodziewany remis 3:3 i tu pomocnik był jednym z najlepszych na boisku strzelając gola na wagę remisu w 85 minucie.

 

Kovacić, ze stworzonym do pracy charakterem, ma szansę na lata stać się kluczową postacią Realu. Tym bardziej że w bezbolesnym wejściu do gwiazdorskiego zespołu pomógł mu wejść jego rodak Luka Modrić. Inna sprawa, że sam Kovacić zadbał o tę umiejętność adaptacji od najmłodszych lat – zna pięć języków, naukę stawiał na równi z treningiem piłkarskim. Wśród jego największych przymiotów wymienia się także świetną kondycję, ale przede wszystkim umiejętność przewidywania, nieszablonowych zagrań, świetnych tzw. podań kluczowych.