21 lutego rusza sprzedaż biletów na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy!

Piłka nożna
21 lutego rusza sprzedaż biletów na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy!
fot. PAP

Sprzedaż biletów za pośrednictwem internetu na czerwcowe mistrzostwa Europy do lat 21 w Polsce rozpocznie się 21 lutego - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Ceny wynoszą od 15 do 25 zł na mecze fazy grupowej, 20-30 zł na półfinały i 30-40 zł na finał.

O tym, że bilety na mecze ME do lat 21 będzie można kupować od lutego, po przystępnych cenach, informował już podczas grudniowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki dyrektor turnieju Marek Doliński z PZPN. W środę na stronie internetowej federacji pojawiły się w szczegóły.

 

Na 21 spotkań turnieju udostępnionych zostanie łącznie ok. 330 tysięcy wejściówek. Na mocy umowy między UEFA i komitetem organizacyjnym turnieju do kibiców trafi 84 procent wszystkich kart wstępu. Pozostałe 16 procent organizatorzy rozdysponują wśród sponsorów, partnerów i gości turnieju.

 

PZPN podkreślił, że jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie 8 biletów na każde spotkanie mistrzostw. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".

 

Udostępnione w sprzedaży bilety zostały podzielone na dwie kategorie: pierwszą, droższą (miejsca wzdłuż linii bocznych boiska) oraz drugą (miejsca za bramkami i w narożnikach trybun). W przypadku 1. kategorii ceny wynoszą: 25 zł na mecze grupowe, 30 zł na półfinały i 40 zł na finał, a w przypadku 2. kategorii odpowiednio - 15, 20 i 30 zł.

 

Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca w Gdyni, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Tychach i Krakowie. W ostatnim z tych miast zostanie rozegrany finał - na stadionie Cracovii.

 

Oficjalnie spotkaniem otwarcia będzie mecz grupy A Polska - Słowacja w Lublinie 16 czerwca (godz. 20.45), ale tego samego dnia wcześniej zostanie rozegrane inne spotkanie tej grupy, Szwecja - Anglia w Kielcach (18.00).

 

Po raz pierwszy w historii w turnieju weźmie udział 12 drużyn. Dotychczas w finałowej rywalizacji występowało osiem reprezentacji. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po cztery zespoły; do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze