Puchary krajowe często są szansą na wybicie się drużyn z niższych lig. Przypadek Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy w sezonie 2014/2015 dotarli do półfinału Pucharu Polski, a nawet potrafili pokonać u siebie Lech Poznań, idealnie potwierdza tę tezę.

 

Swoją historię pisze piątoligowe Sutton. Piłkarze z południowego Londynu dotarli do 1/8 finału rozgrywek pokonując po drodze Leeds 1:0. Teraz czeka na nich poważniejszy rywal, a mianowicie Arsenal.

 

Być może podopiecznych Arsene’a Wengera będzie próbował powstrzymać Shaw. 45-latek nie dostaje zbyt wielu szans, jednak kiedy już gra to zawsze jest ciekawie. Kilka lat temu Anglik zdenerwowany na kibiców, którzy wyśmiewali jego nadwagę, wbiegł na trybuny, aby dać nauczkę fanom. Klub pożegnał się z nim, lecz po jakimś czasie Shaw powrócił. Teraz odznacza się niezwykłą wytrwałością. Mimo już 45 lat i dużej nadwagi w dalszym ciągu kontynuuje swoją karierę. Gdyby zagrał przeciwko ”Kanonierom” zapewne spełniło by się jedno z jego marzeń, szanse na to są jednak znikome.